Reklama

Straż Graniczna

Z nadodrzańskiego oddziału do centrali SG. Michalski nowym zastępcą komendanta głównego

Autor. chor. szt. SG Paweł Kowaleczko/KG SG

Dotychczasowy komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski został powołany na stanowisko zastępcy komendanta głównego SG. W fotelu wiceszefa formacji zastąpił ustępującego gen. bryg. SG Jacka Bajgera.

W piątek (02.02.2024 r.) stanowisko zastępcy komendanta głównego Straży Granicznej objął gen. bryg. SG Tomasz Michalski. W foteu wiceszefa SG zastąpił on gen. bryg. SG Jacka Bajgera.

Tomasz Michalski służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1997 roku. W formacji od początku był związany z pionem operacyjno-śledczym. W 2013 roku objął stanowisko zastępcy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, następnie od 17 grudnia 2019 roku był komendantem Nadodrzańskiego Oddziału SG. W 2021 r otrzymał nominację na stopień generała brygady Straży Granicznej.

Czytaj też

Odchodzący wiceszef SG Jacek Bajger był najdłużej urzędującym zastępcą komendanta głównego w historii SG. Służbę w formacji rozpoczął w 1996 roku. Przed wstąpieniem w szeregi SG pracował m.in. w prokuraturze, a w latach 1992-1996 był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa. W 2005 roku został zastępcą komendanta głównego SG. Przez chwilę – od grudnia 2007 roku do stycznia 2008 roku – pełnił obowiązki komendanta głównego SG. Następnie wrócił na stanowisko wiceszefa formacji. Gwiazdkę generalską otrzymał w 2014 roku.

Czytaj też

Uroczystość zmiany na stanowisku zastępcy komendanta głównego Straży Granicznej odbyła się w piątek w Komendzie Głównej SG. Udział w niej wziął m.in. szef formacji gen. bryg. SG Robert Bagan, jego zastępczyni gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska oraz kadra kierownicza i komendanci oddziałów i ośrodków szkolenia SG.

Zastępców komendanta głównego SG powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek szefa formacji.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. AdSumus

    Ciekawe. Mamy nominację dla człowieka który ma doświadczenie z kryzysem migracyjnym. Bo jak wiadomo kryzys jest na naszej zachodniej granicy. Ja nic nie ujmuje Panu Michalskiemu. Bo go nie znam. To jest tylko moje spostrzeżenie.

Reklama

Najnowsze