Reklama

Straż Graniczna

Ponad 117 milionów złotych na wzmocnienie stalowej zapory na granicy z Białorusią

Autor. Straż Graniczna

Straż Graniczna podpisała z Polimex Mostostal S.A. umowę na wzmocnienie istniejącej bariery na granicy polsko-białoruskiej. Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować i zainstalować dodatkowe wzmocnienia stalowe przęseł bariery. Wartość inwestycji to ponad 117 milionów złotych.

O podpisaniu umowy na modernizację zabezpieczenia granicy państwowej na odcinku lądowej granicy z Republiką Białorusi Straż Graniczna poinformowała w środę. „Przedmiotem umowy jest wzmocnienie istniejącej bariery fizycznej poprzez zaprojektowanie i instalację dodatkowych wzmocnień stalowych przęseł bariery” – przekazała SG.

„Wykonawcą jest firma Polimex Mostostal S.A. Na wykonanie wszystkich zaplanowanych w ramach umowy prac zakontraktowano kwotę ponad 117 milionów złotych” – podała formacja. Jak dodała, termin realizacji inwestycji zaplanowano na listopad 2024 roku.

Reklama

W zeszłym tygodniu Straż Graniczna podpisała umowę na modernizację bariery elektronicznej. „Przedmiotem umowy jest wzmocnienie istniejącego elektronicznego zabezpieczenia granicy państwowej poprzez zaprojektowanie i instalację dodatkowych kamer, lamp oświetlających teren oraz implementację systemu do automatycznego weryfikowania alarmów” – wskazywała na swojej stronie internetowej Straż Graniczna.

„Wykonawcą umowy jest firma Telbud S.A., na wykonanie wszystkich zaplanowanych w ramach umowy prac zakontraktowano kwotę 125.260.000,00 zł. Termin realizacji prac to październik 2024 roku” – informowała SG.

Czytaj też

Budowa stalowej zapory na polsko-białoruskiej granicy zakończyła się w czerwcu 2022 roku. Kosztowała ok. 1,6 miliarda złotych.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze