Reklama

Straż Graniczna

Nagrody w Straży Granicznej już za parę dni

Fot. Straż Graniczna/Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter

15 lipca na konta funkcjonariuszy Straży Granicznej trafią nagrody za szczególne zaangażowanie w realizację zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - poinformowali związkowcy z formacji. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej zostaną już za parę dni wynagrodzeni za działania podejmowane w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Jak informował InfoSecurity24.pl na początku lipca, komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga podjął decyzję o wyróżnieniu tych "szczególnie zaangażowanych" strażników. 

Związkowcy ze Straży Granicznej pytali o nagrody finansowe dla funkcjonariuszy, w związku z prowadzonymi przez nich działaniami w przeciwdziałaniu pandemii COVID-19, w połowie czerwca br. Temat ten poruszyli podczas spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W rozmowach uczestniczył wtedy m.in. sekretarz stanu w resorcie, Maciej Wąsik, który zapewnił ich, że o wyróżnieniu nagrodami funkcjonariuszy Straży Granicznej będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i komendantem głównym Straży Granicznej, gen. dyw. SG Tomaszem Pragą. Jak informował niedawno InfoSecuity24.pl, jak widać rozmowy te przyniosły efekt. 

Do mundurowych z SG trafić mają nagrody w wysokości 1000 zł. Wyróżnieni zostaną funkcjonariusze "delegowani lub zajmujący stanowiska wykonawcze, którzy wykazali się zaangażowaniem w realizację czynności kontrolnych, polegających na dokonywaniu kontroli granicznej (sanitarnej) w warunkach bezpośredniego kontaktu z podróżnymi, stanowiącymi potencjalne zagrożenie epidemiczne, zarówno na granicy zewnętrznej i wewnętrznej".

Na nagrody czekają jeszcze strażacy, którzy również zastanawiali się, czy zostaną za swoją pracę wynagrodzeni, jak koledzy z policji — w czerwcu otrzymali oni nagrody w kwocie łącznie 54 mln zł. Wyróżnionych zostało 53 tys. szeregowych policjantów. Ponadto wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych miał zostać wypłacony ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co z budżetu policji przeznaczono 140 mln zł. Jak informował niedawno szef PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, formacja na bieżąco zbiera i aktualizuje informacje związane z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej w usuwaniu zagrożenia chorobą COVID-19. W wrześniu br. planowane jest dokonanie podsumowania przebiegu tych działań, co ma stanowić okazję do dodatkowego wyróżnienia funkcjonariuszy. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze