Reklama

Straż Graniczna

12 mln na mundury dla Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Ponad 6 tys. ubrań na złą pogodę z nadrukiem maskującym planuje kupić Straż Graniczna. O tym, że pogranicznicy szukają dostawcy nowych mundurów pisaliśmy już na początku listopada. Przetarg dobiegł końca w grudniu, a Straż Graniczna poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty. Za mundury, wraz z ocieplaczami, KGSG zapłaci łącznie ponad 12 mln złotych.

Przypomnijmy, w pierwszej części zamówienia pogranicznicy planowali kupić 1800 kompletów ubrań na złą pogodę z nadrukiem maskującym wraz z ocieplaczami. Kolejnych, maksymalnie 500 kompletów było objętych prawem opcji. W drugiej części tego samego przetargu, SG chciała nabyć kolejnych 3400 kompletów, a ta część mogła być rozszerzona o maksymalnie 500 sztuk w ramach prawa opcji.

W ramach postępowania do SG wpłynęła tylko jedna oferta, która mimo, że nie nieco przekraczała zakładany na ten cel budżet, finalnie została zaakceptowana. Straż Graniczna na pierwszą część przetargu planowała wydać nie więcej niż 3 334 217,58 zł (brutto), a na druga nie więcej niż 6 297 966,54 zł (brutto). Arlen S.A. z Warszawy, za realizację pierwszej części zaproponował 3 511 404 zł (brutto), a dostawy w ramach drugiej wycenił na 6 632 652 zł (brutto). W obu przypadkach opcjonalne 500 sztuk ubrań wyceniono na 975 390 zł (brutto).

Straż Graniczna nie tylko znalazła brakujące środki, ale też zdecydowała się na rozszerzenie zamówienia, w obu przypadkach, o dodatkowe 500 sztuk ubrań. Łącznie SG kupi 6200 mundurów za 12 094 836 zł (brutto). Dostawy, w ramach pierwszej części przetargu, powinny zakończyć się do 15 marca przyszłego roku, a w ramach drugiej do 30 czerwca.

W specyfikacji technicznej określono, że ubranie na złą pogodę składa się z kurtki oraz spodni, gdzie materiałem zewnętrznym jest wodoszczelny i paroprzepuszczalny laminat 3 warstwowy. Sama tkanina jest barwiona na kolor oliwkowy i posiada nadruk maskujący czterokolorowy oznaczony jako SG 14, w skład którego wchodzi kolor jasnozielony, ciemnozielonym brązowy i czarny. 

Dopełnieniem ma być ubranie wielofunkcyjne uniwersalne - ocieplacz. Może być ono stosowane do ocieplania ubrania na złą pogodę, do noszenia jako dres oraz jako ubiór wierzchni w postaci bluzy. Składa się z luźnej bluzy ze stójką, z możliwością wkładania jej jako kołnierz, zasuwanej przy tym na zamek błyskawiczny oraz zwężanych ku dołowi spodni, ściągniętych w talii sznurkiem i gumą.

To nie jedyne zakupy umundurowania w Straży Granicznej w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o tym, że do pograniczników trafi prawie 12 tys. sztuk mundurów polowych, które dostarczy Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze