Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna pracuje nad wizerunkiem. Płk Fedorowicz: zauważamy pewne problemy z przyjęciem nowych kandydatów do służby [WIDEO]

Fot. Służba Więzienna
Fot. Służba Więzienna

„Rzeczywiście zauważamy już pewne problemy, na niektórych obszarach naszego kraju, z przyjęciem nowych kandydatów do służby. Na razie myślę, że nie jest to jakiś wielki problem, ale już widzimy niektóre miejsca czy też zakłady karne, gdzie mamy problem z naborem” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl, podczas Targów i Konferencji #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Grzegorz Fedorowicz.

„Teraz jednym z najważniejszych punktów trwającej modernizacji, jest dla nas zmiana sytemu łączności (…) „W ubiegłym roku rozstrzygnęliśmy przetarg na cyfrowy system łączności (…) W tym roku będziemy realizować zakup urządzeń peryferyjnych, ponieważ poprzedni rok to był zakup systemu, zakup urządzeń głównych do jednostek penitencjarnych, natomiast musimy ten system łączności rozwijać. On rzeczywiście zmienia funkcjonowanie, poprawia jakość pracy samych funkcjonariuszy, ale też poprawia zarządzanie tym systemem” (…) jednym z elementów tego sytemu jest lokalizacja. Czyli jednym słowem widzimy, gdzie nasze pojazdy się poruszają, gdzie nasi funkcjonariusze się poruszają. (…) to jest system na miarę XXI wieku.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Jeśli chodzi o zwalczanie dronów nad jednostkami penitencjarnymi, to ten problem rzeczywiście się pojawia. Stajemy przez tymi wyzwaniami, ale nie posiadamy jeszcze sytemu do zwalczania tych zagrożeń. Między innymi takie targi służą temu byśmy takie sytemu poznali, zapoznali się z tym jak tego typu systemu funkcjonują i w przyszłości wyposażyli nasze jednostki penitencjarne w takie urządzenia.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

 

Kwestia promocji Służby Więziennej jest dla nas bardzo istotna, bo na co dzień pełnimy swoją służbę >za wielkimi murami<. Jesteśmy jednak, jak sądzę, wśród młodych ludzi służbą >ostatniego wyboru<, w związku z tym nasze wysiłki zmierzają do promocji służby więziennej. Takie targi jak te, oprócz tego, że szukamy nowych rozwiązań (…) to drugim istotnym elementem jest promocja Służby Więziennej. Rzeczywiście zauważamy już pewne problemy, na niektórych obszarach naszego kraju, z przyjęciem nowych kandydatów do służby. Na razie myślę, że nie jest to jakiś wielki problem, ale już widzimy niektóre miejsca czy też zakłady karne, gdzie mamy problem z naborem.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
Reklama

Komentarze

    Reklama