Reklama

Służba Więzienna

Płk Bartłomiej Turbiarz zastępcą dyrektora generalnego SW

Autor. Służba Więzienna

Kolejne zmiany w ścisłym kierownictwie Służby Więziennej. Po tym jak w styczniu stery w formacji przejął płk Andrzej Pecka, a jego zastępcą została ppłk Renata Niziołek, przyszedł czas na kolejną „nową twarz”. Na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego powołany został płk Bartłomiej Turbiarz, który do tej pory zajmował stanowisko dyrektora biura Dyrektora Generalnego SW.

Reklama

Akt powołania płk. Bartłomieja Turbiarza na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej wręczyła w czwartek wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart. W uroczystości brali udział dyrektorzy biur i kierownicy zespołów Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Reklama

Turbiarz zastąpił w fotelu zastępcy dyrektora generalnego SW gen. Piotra Sękowskiego, który tego samego dnia został odwołany z pełnionej funkcji.

Czytaj też

Pułkownik Bartłomiej Turbiarz służbę w SW rozpoczął w 2003 roku. W 2010 roku został rzecznikiem prasowym dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi. W 2016 roku, został przeniesiony do zespołu prasowego Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Od 2019 roku pełnił służbę jako specjalista w Biurze Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, a w 2023 roku został powołany na stanowisko dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Reklama

Zastępców dyrektora generalnego powołuje, spośród oficerów Służby Więziennej, i odwołuje ze stanowiska minister sprawiedliwości na wniosek dyrektora generalnego SW.

Reklama

Komentarze

    Reklama