Reklama

Służba Więzienna

Karabinki dla Służby Więziennej. W przetargu sześć ofert

zdjęcie ilustracyjne, fot. bbn.gov.pl
zdjęcie ilustracyjne, fot. bbn.gov.pl

Przetarg na karabinki 5,56 mm x 45 ogłoszony został przez Służbę Więzienną na początku maja. Chodzi o dostawę 350 sztuk broni o konstrukcji modułowej. Wcześniej zakup karabinków zapowiadał w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk SW Grzegorz Fedorowicz. Swoje oferty w postępowaniu złożyło sześć firm, a Służba Więzienna poinformowała, że na realizację zamówienia planuje przeznaczyć kwotę 2 820 000,00 zł.

Służba Więzienna wyboru dokona spośród sześciu zgłoszonych ofert. Oficjalnie nie wiemy jaką broń zaoferowała UMO Sp. z o.o. Jej przedstawiciele nie chcą komentować postępowania przed jego rozstrzygnięciem. Jeśli przetarg wygra Fabryka Broni w Radomiu, do funkcjonariuszy Służby Więziennej trafią najprawdopodobniej karabinki MSBS lub Beryl. Mex Technologies Sp. z o.o. chce dostarczyć amerykańskie karabinki marki LMT. Jeżeli wybór padnie na Griffin Group, to Służba Więzienna może otrzymać karabinki FN SCAR L. Z informacji do jakich dotarła redakcja InfoSecurity24.pl wynika, że Zbrojownia w przetargu zaoferowała karabinki CZ BREN 2, produkowane przez Česką Zbrojovkę, a CENZIN szwajcarskie APC556 marki B&T.

Spośród złożonych oferta tylko jednej mieści się w kwocie jaką Służba Więzienna planuje wydać na karabinki. SW poinformowało, że na zakup broni w tym postępowaniu chce przeznaczyć nie więcej niż 2 820 000,00 zł brutto.

Najtańszą propozycją jest oferta firmy UMO Sp. z o.o. z podwarszawskiej Zielonki. UMO za dostawę broni dla SW oczekuje 2 511 950,28 zł oferując jednocześnie 49 miesięczną gwarancję. Ofertę o ponad 300 tys. złotych droższą złożyła Fabryka Broni „Łucznik”- Radom Sp. z o.o. Firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej dostawę karabinków wyceniła na 2 870 001,44 zł. Na swoje produkty FB w Radomiu daje 49 miesięcy gwarancji. Przy 48 miesięcznej gwarancji Mex Technologies Sp. z o.o. oczekuje zapłaty 3 095 295,00 zł, a GRIFFIN GROUP S.A. DEFENCE Sp.k. 3 148 246,50 zł. Dostarczone przez GRIFFIN produkty objęte będą 50 miesięczną gwarancją. Zbrojownia Sp. z o.o., będąca dystrybutorem Českiej Zbrojovki w Polsce, za 350 sztuk karabinków 5,56 mm x 45 oczekuje 4 003 650,00 zł, oferując 50 miesięcy gwarancji. Najdroższa okazała się oferta złożona przez CENZIN Sp. z o. o. Warszawska firma realizację zamówienia wyceniła na 4 548 249,72 zł. Na dostarczaną przez siebie broń CENZIN daje 49 miesięcy gwarancji.

Zakładając że wszystkie oferty są zgodne z wymogami i przetarg nie zostanie unieważniony, a Służb Więzienna nie znajdzie dodatkowych środków na jego realizację, można się spodziewać, że karabinki dostarczy podwarszawska UMO Sp. z o.o.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze