Reklama

Służba Ochrony Państwa

Zmiany w kierownictwie SOP. Obowiązki komendanta pełnić będzie jeden z zastępców [AKTUALIZACJA]

Fot. sop.gov.pl
Fot. sop.gov.pl

Z informacji do jakich dotarł InfoSecurity24.pl wynika, że obowiązki komendanta Służby Ochrony Państwa mają zostać powierzone płk. SOP Krzysztofowi Królowi. Jeśli tak się stanie, nie będzie to pierwszy raz, kiedy płk Król wykonywać będzie zadania szefa formacji. Pytanie jednak, czy tym razem zostanie on powołany na to stanowisko na stałe?

Reklama

AKTUALIZACJA - 2.11.2022 r., 14:25

Reklama

Informacje umieszczone na stronie internetowej SOP potwierdzają doniesienia InfoSecurity24.pl. Obowiązki komendanta SOP pełni płk Krzysztof Król.


O odejściu ppłk Pawła Olszewskiego z SOP pisaliśmy 13 października. Informacje te, dzień później, potwierdził rzecznik komendanta płk Bogusław Piórkowski. Olszewski z formacji odejść ma 7 stycznia, taką bowiem datę rozwiązania stosunku służbowego, wpisał on do oświadczenia majątkowego, które – zgodnie z obowiązującymi jeszcze przepisami – składa się w związku z odejściem ze służby. Co ciekawe, po publikacji informacji przez InfoSecurity24.pl MSWiA opublikowało projekt zmian w przepisach dotyczących oświadczeń majątkowych, zgodnie z którymi, dokument – na podstawie którego redakcja potwierdziła informacje o odejściu szefa SOP – składać będzie się na dwa tygodnie przez planowanym odejściem, a nie w dniu złożenia raportu. 

Reklama

Czytaj też

Powierzenia obowiązków płk. Królowi nie potwierdza - jak na razie - rzecznik prasowy komendanta. Warto jednak przypomnieć, że to właśnie obecny wiceszef formacji był wymieniany jako jeden z potencjalnych następców ppłk. Olszewskiego, a powierzenie obowiązków komendanta nie byłoby pierwszą tego typu sytuacją w jego karierze. Pełnił on już bowiem służbę na tym stanowisku (od 5 marca 2019 roku), kiedy z formacją pożegnał się ówczesny komendant (gen. bryg. SOP Tomasz Miłkowski), a przed objęciem funkcji przez – odchodzącego dziś – ppłk. Olszewskiego.

Pułkownik SOP Krzysztof Król ze służbami mundurowymi związany jest od 1991 roku. Służbę rozpoczął w Policji na terenie śląskiego garnizonu, gdzie pracował na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. W 1997 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i uzyskał tytuł oficera. W 2013 roku został zastępcą Komendanta Rejonowego Policji – Warszawa II. W grudniu 2017 roku został oddelegowany do Biura Ochrony Rządu. Od 1 lutego 2018 roku jest zastępcą komendanta Służby Ochrony Państwa.

Niebawem powinniśmy się przekonać, czy płk Król obejmie ostatecznie stanowisko komendanta SOP, czy - podobnie jak poprzednio - obowiązki pełnić będzie jedynie do czasu powołania nowego szefa.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze