Reklama

Policja

Tułajew: blisko sto nowych obiektów na stulecie Policji

Fot. Lubelska Policja
Fot. Lubelska Policja

”W tym roku łącznie oddamy do użytku blisko sto nowych obiektów dla policji” – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sylwester Tułajew podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby Komisariatu VI Policji w Lublinie. Jest to kolejny element programu modernizacji służb mundurowych, zapoczątkowanego przez MSWiA. W całym programie znalazło się 9 mld zł, z czego 6 mld zł otrzymała właśnie policja.

Wiceminister gratulując nowej inwestycji Policji, tym razem w Lublinie, dziękował policjantom za ich ofiarną służbę. Dodał, że policja cieszy się dużym zaufaniem społecznym, 75 proc. obywateli pozytywnie ocenia działalność formacji. Wiceminister Tułajew podkreślił, że inwestycje budowlane, zakupy nowoczesnego sprzętu, a także podwyżki płac były możliwe dzięki programowi modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020, uchwalonemu na początku obecnej kadencji Sejmu. W programie na modernizację służb mundurowych przeznaczono 9 mld zł, z czego 6 mld zł otrzymała policja.

To kolejny obiekt na policyjnej mapie Polski. To jednocześnie pokazuje, jak dynamicznie zmienia się cała formacja. W tym roku, w stulecie powstania polskiej policji, oddamy do użytku blisko sto nowych obiektów. To wyjątkowy rok.

Sylwester Tułajew, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji

Wiceminister zapowiedział też kolejną edycję tego programu, która ma być uruchomiona po roku 2020. "W ministerstwie przygotowujemy się do trzeciej edycji tego programu. Ona może bardziej się będzie skupiać na kapitale ludzkim, w kierunku szkoleń dla służb mundurowych. Będziemy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, nie zejdziemy z tej drogi" – powiedział Tułajew dziennikarzom.

Nowy komisariat policji w Lublinie to trzykondygnacyjny budynek przy ul. Gospodarczej. Będzie tu pracować 70 policjantów, ale kadra ma być zwiększona, a budynek jest przystosowany do pracy 140 osób. Łączny koszt jego budowy i wyposażenia to ponad 19 mln zł. Blisko 650 tys. zł dołożył samorząd Lublina, który także przekazał działkę pod budowę komisariatu.

Wprawdzie to nie budynek tworzy bezpieczeństwo, ale ludzie, którzy w nim pracują, a ludzi mamy naprawdę doskonałych, natomiast obiekt ten poprawi zdecydowanie ich warunki pracy i podkreśla też, że policjanci powinni służyć w godnych warunkach.

komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc

VI komisariat policji obejmuje swym zasięgiem tereny kilku dzielnic Lublina – Bronowice, Tatary, Felin, Majdanek - a starania o budowę nowej siedziby trwały od kilku lat. Dotychczas komisariat ten mieścił się w bloku mieszkalnym, w lokalu użytkowanym na podstawie umowy najmu, gdzie warunki były bardzo trudne. 

Komendant podkreślił, że to kolejny otwarty w tym roku nowy obiekt policji w lubelskim garnizonie - po nowym posterunku Siedliszczu i komisariacie w Kocku. Jeszcze w tym roku mają być otwarte budynki policji w Wisznicach, Sławatyczach, Rejowcu Fabrycznym, Annopolu. "W przyszłym roku planujemy oddać do użytku komisariat I w Lublinie" – dodał.

PAP/JR

Reklama

Komentarze

    Reklama