Reklama

Policja

"Najnowsza i największa". Kalisz z nową komendą [WIDEO]

Fot. Wielkopolska Policja
Fot. Wielkopolska Policja

W Kaliszu powstała największa komenda miejska policji w kraju. W budynku znajdzie się miejsce dla pół tysiąca funkcjonariuszy oraz pracowników Policji. Budowa nowej jednostki kosztowała prawie 60 mln złotych. Po raz pierwszy w historii, wszyscy policjanci i pracownicy Policji KMP w Kaliszu, będą pracować w jednym budynku.

Jak informuje Wielkopolska Policja, nowa Komenda Miejska Policji w Kaliszu to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, nowoczesne stanowisko kierowania, biura, szatnie, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji i wiele innych.

Na terenie policyjnego kompleksu znalazła się także nowa stacja obsługi radiowozów oraz kojce dla policyjnych psów. Sam budynek został właśnie oddany do użytku. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników Policji. 

Budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Sfinansowano ją ze środków programu modernizacji policji - 48 mln. zł oraz z funduszy przekazanych przez samorząd Miasta Kalisza, który podarował na ten cel 10 mln. zł.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze