Reklama

Policja

Szkoła policyjna inwestuje w nowoczesną strzelnicę

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach
Źródło: Szkoła Policji w Katowicach

Szkoła Policji w Katowicach podpisała umowę na modernizację strzelnicy. Jak deklaruje uczelnia, ma to być największa inwestycja w jej historii. Zmodernizowana strzelnica ma być jedną z najnowocześniejszych w Polsce i służyć nie tylko słuchaczom szkoły, ale również policjantom całego garnizonu śląskiego.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się do sierpnia 2022 roku. Inwestycja obejmuje przebudowę policyjnej strzelnicy ćwiczebnej stanowiącej zaplecze dydaktyczno-szkoleniowe dla słuchaczy, którzy odbywają szkolenia i kursy w szkole. Ma także umożliwić prowadzenie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Policji z garnizonu śląskiego. Całkowita końcowa wartość zamówienia to ponad 44,065 mln złotych netto.

Jak wyjaśnia szkoła, przebudowane zostaną wymagające poprawienia warunków trzy istniejące osie A wraz z zapleczem:

  • oś A1 – dwustrefowa, częściowo zakryta – 25 m,
  • oś A2  – trzystrefowa, częściowo zakryta – 50 m,
  • oś A3  – trzystrefowa, częściowo zakryta – 50 m z wjazdem dla samochodów patrolowych,
  • oraz pomieszczenia do obsługi technicznej i prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Natomiast na miejscu obecnych osi strzeleckich „B” i „C” zostaną wybudowane nowe hale strzelań:

  • oś B1 – pięciostrefowa, kryta – 25 m + interaktywnej 25 m + taktycznej,
  • oś B2 – dwustrefowa kryta – 25 m,
  • oś B3 – dwustrefowa kryta – interaktywnej 20 m,
  • pomieszczenia do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu wyszkolenia strzeleckiego, taktyki i technik interwencji oraz zaplecza do obsługi technicznej.

Kryte osie strzeleckie mają umożliwić realizowanie strzelań o większym stopniu zaawansowania, czyli np. strzelań nocnych z użyciem latarki. Mają również pozwolić przeprowadzać zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego w znacznie szerszym zakresie godzinowym, czy nawet w porze nocnej.

image
Źródło: Szkoła Policji w Katowicach

Inwestycja jest realizowana z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Modernizacją zajmie się Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Budecon SA z Sosnowca oraz Mario International Technology & Service Spółka z o.o. 

Reklama

Komentarze

    Reklama