Nielegalna zbiórka pieniędzy w WSPol. BSW zatrzymało kursanta

23 sierpnia 2019, 10:14
prewencja, policja, łódź, opp, fot. łódzka policja
Fot. Łódzka Policja

Słuchacz kursu podstawowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został zatrzymany w związku z podejrzeniem o prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy. Z informacji przekazanych przez WSPol wynika, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Zbiórka miała odbywać się za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów społecznościowych. Sprawę bada teraz Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. O zatrzymaniu kursanta jako pierwszy poinformował serwis ochrona24.info.

Jak potwierdziła w rozmowie z InfoSecurity24.pl kom. Justyna Aćman-Krysiak z WSPol, zatrzymany kursant to 32-letni funkcjonariusz Oddziałów Prewencji Policji z Łodzi. Na kursie podstawowym przebywał od 20 marca br. W związku z oskarżeniami o prowadzenie nielegalnej zbiórki pieniędzy, 21 sierpnia został skreślony z listy słuchaczy w WSPol. 

Z informacji przekazanych redakcji przez w Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, słuchacze zostali poinformowani o tym, że taka zbiórka może być realizowana wyłącznie za zgodą komendanta-rektora. 32-latek takiej zgody nie posiadał. 

Sprawa fałszywej zbiórki wyszła na jaw m.in. dzięki policjantce prowadzącej na co dzień fanpage "Z pamiętnika policjantki".Oskarżonym o oszustwo mundurowym zajmie się teraz prokuratura. Można się też spodziewać, że niedługo zostanie on wydalony ze służby.  

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets InfoSecurity24