Reklama

Policja

Szef CBŚP ma zostać odwołany ze stanowiska. Obejmie dolnośląski garnizon?

Autor. CBŚP

Wszystko wskazuje na to, że niedługo ze stanowiskiem pożegna się komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki. O jego odwołaniu miał zdecydować p.o. komendanta głównego Policji insp. Marek Boroń, który miał mu też zaproponować stanowisko szefa dolnośląskiego garnizonu. Wynika to z informacji, jakie w czwartek podał portal rmf24.pl. Redakcji InfoSecurity24.pl udało się nieoficjalnie potwierdzić informacje o planowanym odwołaniu nadinsp. Półtorzyckiego.

Reklama

Według informacji, jakie w czwartek podał portal rmf24.pl ze swoim stanowiskiem wkrótce pożegna się komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki. Jego odwołanie z funkcji szefa CBŚP miało być jedną z pierwszych decyzji personalnych pełniącego obowiązki komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia.

Reklama

„Odwołując go z funkcji, Marek Boroń zaproponował mu pozostanie w policji i wyznaczył nowe zdania. Dotychczasowy szef CBŚP miałby objąć stanowisko szefa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dolnośląski komendant złożył rezygnację i jako jeden z kilku nie wycofał jej. Nie ma jeszcze informacji, czy Paweł Półtorzycki przyjął tę propozycję” – pisze portal rmf24.pl.

Czytaj też

Nadinspektor Paweł Półtorzycki komendantem CBŚP został w kwietniu 2019 roku. Na tym stanowisku zastąpił nadinspektora Kamila Brachę, który na początku marca 2019 roku został zastępcą komendanta głównego Policji. 

Reklama

Półtorzycki służbę w Policji pełni od 1 września 1994 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie studiował prawo. Ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem.

Czytaj też

W trakcie swojej kariery był m.in. zastępcą naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP, gdzie później został też naczelnikiem. Następnie, również jako naczelnik, kierował Zarządem CBŚP w Olsztynie. Później trafił do Warszawy, zostając zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego Policji. Podobna procedura ma zastosowanie w przypadku powoływania i odwoływania komendantów wojewódzkich Policji.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze