Reklama

Policja

Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik nie żyje, a dwóch policjantów jest rannych

POLSECURE targi motocykl policja
Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Nie żyje mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie pościgu w miejscowości Gorzewo w Wielkopolsce wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów. W zdarzeniu ranni zostali także dwaj funkcjonariusze.

Reklama

Zgodnie informacjami przekazanymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli, w miejscowości Gorzewo gm. Ryczywół pod Obornikami, dostawcze Iveco. Kierowca jednak nie zatrzymał się, a zaczął uciekać. Ostatecznie, po pościgu, wjechał w polną drogę. Następnie, jak podaje formacja, w pewnym mężczyzna momencie wysiadł z samochodu wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem. Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 maja ok. godz. 13:50.

Reklama

W strzelaninie zginął napastnik. Jeden z policjantów został ranny w nogę, drugi w brzuch. Obaj trafili do szpitala.

Na miejscu trwa zabezpieczanie śladów, zbierane są informacje i ustalany przebieg całego zdarzenia. O zdarzeniu poinformowano został też prokuraturę.

Reklama

Strzelanina na rondzie

W niedzielę, 8 maja, wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję na Rondzie Śródka w Poznaniu. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna miał w tym rejonie zaczepiać kobiety. Policja poinformowała - w poniedziałek rano - że patrol, który przyjechał na miejsce wytypował osobę do legitymowania. "Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i strzelił z niej do policjantów. Jeden z funkcjonariuszy także użył broni. Postrzelony w nogi i rękę napastnik został obezwładniony" – podano.

Do szpitala trafił zarówno jeden z funkcjonariuszy postrzelony przez napastnika, jak i sam napastnik; hospitalizowani są w różnych placówkach.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama