Reklama

Policja

Rzecznik KGP: każdy funkcjonariusz, który wyrazi taką wolę, zostanie zaszczepiony

Fot. Twitter/Policja Gorzów Wlkp.
Fot. Twitter/Policja Gorzów Wlkp.

Od rozpoczęcia szczepień służb mundurowych zaszczepionych pierwszą dawką zostało aż 42 tys. policjantów - przekazał w piątek rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka.

Jak podkreślił w inspektor Mariusz Ciarka, policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. "Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy, czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń" - powiedział inspektor.

"Do wczoraj zaszczepionych pierwszą dawką zostało aż 42 tys. policjantów" - przekazał w piątek policjant. Wskazał, że szczepienie służb grupy MSWiA przeciwko COVID-19 przebiega bardzo sprawnie. "Tak jak zapowiadaliśmy, do końca kwietnia pierwszą dawką powinni być zaszczepieni wszyscy funkcjonariusze policji, którzy zgłosili się, a ich stan zdrowia na to pozwala" - zapowiedział.

Co ważne, tam, gdzie jest to możliwe, szczepienia wykonują nasze zespoły medyczne jak np. w Warszawie zespół medyczny z oddziału prewencji, a szczepimy naszych ludzi również wieczorem, w weekendy i święta, by jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób.

Insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji

Zaapelował również do funkcjonariuszy, który się jeszcze nie zdecydowali na szczepienie, że jest to ostatnia chwila na złożenie formularza. "Dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem, również funkcjonariuszy przyjętych w ostatnich miesiącach, bardzo ważna informacja, że jeszcze dzisiaj mogą wypełnić formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia" - powiedział dodając, że formularz dla policjantów jest dostępny u ich przełożonych w komendach. "Każdy funkcjonariusz, który wyrazi taką wolę, zostanie zaszczepiony, o ile nie będzie przeciwskazań zdrowotnych" - zapowiedział.

Podał, że do chwili obecnej na COVID-19 zachorowało ponad 22 tys. policjantów, a 20 niestety zmarło. "Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia" - dodał.

Przypomnijmy, jak mówił rzecznik KGP podczas niedawnej rozmowy z InfoSecurity24.pl, do zakażeń dochodzi, mimo że policjanci i pracownicy są wyposażeni we wszystkie środki ochrony osobistej. "Dlatego powtórzę jeszcze raz, pamiętajmy o tym, by przestrzegać obostrzeń. Choroba dotyka każdego" - apelował insp. Ciarka.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 24 marca.

PAP/IS24

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze