Reklama

Policja

Policyjne kierownictwo w komplecie. Stanowisko wiceszefa dla komendanta ze Śląska

Autor. KWP w Katowicach

Jak sie okazuje, już za chwilę policyjne kierownictwo znów będzie kompletne. Jak udało się potwierdzić redakcji, trzecie - wakatujące do tej pory - stanowisko wiceszefa Policji zajmie obecny komendant śląskiego garnizonu insp. Tomasz Michułka. Oficjalne wprowadznie odbyć ma się w czwartek.

Reklama

Po zmianach kadrowych, do jakich doszło w ostatnich miesiacach w szeregach polskiej Policji, jedno ze stanowisk zastępców komendanta głównego pozostawało wolne. Jak zapewniał jednak, jeszcze w kwietniu, w rozmowie z InfoSecurity24.pl szef formacji, insp. Marek Boroń „trzeci zastępca komendanta na pewno zostanie powołany”. „Rozmawiamy na ten temat z ministerstwem” - mówił insp. Boroń. Rozmowy te, najwyraźniej, niedawno musiały dobiec końca, bowiem - jak udało się ustalić redakcji InfoSecurity24.pl - w czwartek 20 czerwca, nastąpić ma oficjalne wporowawadzenie trzeciego wiceszefa formacji. Awans otrzymać ma obecny śląski komendant wójewódzki. W KGP odpowiadać będzie za pion kryminalny.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Inspektor Tomasz Michułka służbę w Policji rozpoczął w lutym 1995 roku. Od początku służby związany był z pionem kryminalnym łódzkiej Policji, gdzie od 2000 roku zajmował stanowiska kierownika sekcji oraz kierownika referatu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W 2008 roku mianowany został na stanowisko naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W 2014 roku Michułka został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, a następnie w 2016 roku objął kierownictwo nad mazowiecką Policją. W grudniu 2019 roku został powołany na zastępcę dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, jednak niedługo potem przeszedł na emeryturę. Do służby wrócił na początku lutego 2024 roku, gdy minister spraw wewnętrznych i administracji powołał go na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Czytaj też

Insp. Michułka dołączy w kierownictwie Policji do nadinsp. Rafała Kochańczyka oraz nadinsp. Romana Kustera, który jako jedyny pozostał na stanowisku po zmianie władzy w formacji, kiedy na jej czele stanął obecny komendant insp. Marek Boroń.

Zgodnie z przepisami, zastępców komendanta głownego Policji, powołuje i odwołuje - na wniosek komendanta głównego Policji - minister spraw wewnętrznych i administracji.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze