Reklama

Policja

Znamy nazwisko nowej Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie

Autor. KWP w Kielcach

Po kilku miesiącach Akademia Policji w Szczytnie doczeka się „pełnoprawnego” komendanta-rektora. W fotelu szefa uczelni zasiądzie dotychczasowa zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Agata Malasińska-Nagórny, która – po 24 latach służby w garnizonie świętokrzyskim - pożegnała się z województwem.

Kadrowe roszady w Akademii Policji rozpoczęły się pod koniec lutego. Wtedy to z uczelnią pożegnała się nadinspektor Iwona Klonowska, która przez cztery lata stała na szele policyjnej szkoły. Klonowska była pierwszym od 1990 urzędującym szefem uczelni, który otrzymał generalskie szlify. Razem z nadinspektor z uczelnią pożegnał się wtedy jej zastępca insp. Andrzej Żyliński.

Reklama

Po odejściu poprzedniego kierownictwa, pełniącą obowiązki komendanta-rektora została mł. insp. Monika Porwisz, która przez cztery miesiące zarządzała Akademią. Jak się okazuje, od czwartku stery nad policyjną placówką przejmie inna policjantka. Nowym komendantem-rektorem ma zostać dotychczasowa wiceszefowa świętokrzyskiego garnizonu insp. Agata Malasińska-Nagórny.

Oficjalne pożegnanie inspektor Malasińskiej-Nagórny z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach odbyło się w środę. „W Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika »Ponurego« odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w kierownictwie Policji naszego garnizonu. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. dr Agata Malasińska – Nagórny, po 24-latach służby, pożegnała się ze świętokrzyskim województwem. Pani Komendant od jutra obejmie stanowisko Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie” – czytamy na stronie świętokrzyskiej Policji.

Czytaj też

Inspektor Agata Malasińska-Nagórny służbę w Policji zaczęła w 2000 roku w Zespole Policji Sądowej Komendy Powiatowej Policji w Końskich. W 2007 roku rozpoczęła służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Pod koniec 2013 roku objęła stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a w 2014 stanowisko naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Kielcach. Natomiast od lutego 2020 roku pełniła funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach, gdzie nadzorowała pion logistyki.

Przypomnijmy. Akademia Policji w Szczytnie (kiedyś Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – przyp. red.) jest jedyną policyjną placówką w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze