Reklama

Policja

Policjanci z nową bronią? KGP szuka dostawcy tysiąca pistoletów

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Komenda Główna Policji planuje dozbroić funkcjonariuszy. Ogłoszony właśnie przetarg zakłada zakup 1000 sztuk pistoletów kal. 9x19 mm. To kolejne w ostatnim czasie postępowanie, w ramach którego Policja chce kupić broń, i jedno z większych od czasu ubiegłorocznego przetargu w ramach którego do formacji trafiło niemal tysiąc pistoletów ReX Zero 1 CP.

Do policjantów trafić może już niedługo 1000 sztuk pistoletów Glock 17 (3 gen.) lub równoważnych. Zgodnie z przetargiem, jaki rozpisała właśnie Komenda Główna Policji, oferty składać można do 23 maja, a dostawy mają zostać wykonane maksymalnie dwa miesiące od podpisania umowy. Można się więc spodziewać, że jesienią broń trafi w ręce mundurowych.

Nie wiemy wprawdzie jaką broń finalnie wybiorą policjanci ani ile kosztować będzie łącznie całe zamówienie, jednak biorąc pod uwagę ceny jednostkowe tego typu pistoletów na wolnym rynku, może chodzić nawet o kwotę znacznie przekraczającą 2 mln złotych.

W ocenie ofert, KGP pod uwagę brać będzie głównie cenę, która stanowić będzie 60 proc. ogólnej liczby punktów, ale oceniana będzie również gwarancja (40 proc.).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku KGP zdecydowała się na zakup 965 sztuk pistoletów ReX Zero 1 CP. Wtedy broń ta zwyciężyła w postępowaniu z pistoletami CZ P-10C, Glock 17 (gen. 3) coraz Canik TP9SF Elite.

W budżecie na ten rok, na zakup pistoletów samopowtarzalnych Policja przeznaczyła ponad 8 mln złotych, więc można się spodziewać, że trwające postępowanie nie będzie ostatnim, w którym KGP szukać będzie dostawców pistoletów.

DM 

Reklama

Komentarze

    Reklama