Reklama

Policja

Policja zlikwidowała nielegalny "arsenał" broni

Fot. Policja
Fot. Policja

Policjanci z Krosna zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji oraz 5 karabinów na terenie prywatnej posesji w Łężanach. Militaria w większości pochodzą z okresu I i II wojny światowej. Jak informuje Policja, właścicielowi nielegalnego arsenału grozi nawet 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, ujawnili na terenie prywatnej posesji w Łężanach, nielegalny arsenał. Policjanci zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji, 5 jednostek broni, w tym karabiny i strzelbę jednolufową. Mundurowi podczas przeszukania znaleźli też elementy określane jako istotne części broni tj. zamki, iglice oraz lufy i drewniane kolby. Większość ujawnionych militariów pochodzi z okresu I i II wojny światowej. Pomimo upływu lat, niektóre karabiny były sprawne i znajdowały się w bardzo dobrym stanie technicznym. 

image
Fot. Policja

Właścicielem arsenału był 58-letni mieszkaniec posesji. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

    Reklama