Reklama

Policja

Policja gasi światło. Komenda ogranicza koszty

fot. Wikimedia CC BY-SA 4.0
fot. Wikimedia CC BY-SA 4.0

Rosnące koszty energii uderzają także w policyjną kasę. W związku z tym formacja oczekuje od mundurowych podejmowania „pro-oszczędnościowych postaw”, o czym poinformował Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP. Rekomenduje on, „wdrożenie rozwiązań optymalizujących zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody”.

Reklama

"Z uwagi na aktualne uwarunkowania rynku energetycznego powodujące stały wzrost kosztów utrzymania m.in. urzędów, Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP zarekomendował wdrożenie rozwiązań optymalizujących zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody poprzez podejmowanie przez pracowników Policji i funkcjonariuszy realizujących czynności służbowe w obiektach Komendy Głównej Policji pro-oszczędnościowych postaw zmierzających do ograniczenia konsumpcji ww. mediów" – poinformowała redakcję InfoSecurity24.pl Komenda Główna Policji. Tym samym potwierdziła ubiegłotygodniowe doniesienia radia RMF FM, zgodnie z którymi mundurowi mieli zostać zobowiązani do oszczędzania prądu i ciepła.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak informuje KGP, owe prooszczędnościowe postawy mają polegać m.in. na "wyłączaniu światła po opuszczeniu pomieszczeń oraz niepozostawianiu urządzeń elektrycznych w stanie tzw. czuwania, regulowaniu temperatury w pomieszczeniach służbowych przy użyciu zaworów termostatycznych, grzejnikowych czy chociażby kontrolowanie zużycia wody w pomieszczeniach socjalnych". To jednak nie wszystko. Policja, by oszczędzać, rozpocząć miała też "wymianę źródeł światła na ledowe" oraz "montaż czujników ruchu w ciągach komunikacyjnych". Podejmowane mają być też działania polegające – jak to ujęto – na "odpowiednim gospodarowaniu energią cieplną w obiektach służbowych oraz przeprowadzeniu szczegółowej analizy zużycia energii elektrycznej pod kątem optymalizacji mocy umownej oraz montażu urządzeń służących do kompensacji energii biernej".

W przesłanych redakcji odpowiedziach KGP nie odniosła się do pytań o to, czy w budżecie formacji – na wydatki bieżące – faktycznie brakuje w tym roku pół ok. miliarda złotych oraz czy Policja zamierza dokonać przesunięć, zakładających wykorzystanie środków przeznaczonych na wydatki osobowe do zapewnienia bieżącego funkcjonowania jednostek oraz dokonywania niezbędnych zakupów.

Reklama

Komentarze

    Reklama