Reklama

Policja

Nowe pistolety jednak w kaburach. Policja znalazła dodatkowe pieniądze

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Udało się rozstrzygnąć przetarg na dostawę kabur i ładownic na magazynek do pistoletu samopowtarzalnego REX Zero1 CP (Compact) Policja. To drugie podejście do tego zakupu, bo oferty złożone w poprzednim postepowaniu, okazały się zbyt drogie, w związku z czym przetarg został unieważniony. Wartość osprzętu do nowo zakupionych pistoletów REX Zero1 CP, to ponad 230 tys. złotych. Tym razem, jedyna złożona oferta zmieściła się w planowanym przez KGP budżecie, który w porównaniu z poprzednim wzrósł o brakujące 22 tys. złotych.

Zarówno o przetargu na pistolety samopowtarzalne, jak i na kabury i ładownice do Rex Zero1 pisaliśmy na InfoSecurity24.pl wiele razy. Po wygranym przez WORKS 11 przetargu na dostawę 965 sztuk broni, KGP w kolejnym postępowaniu szukała dostawcy kabur i ładownic. Te jak się okazało, nie wchodziły w skład pierwszego przetargu w ramach którego kupiono pistolety. Sytuacja jednak nieco się skomplikowała, bo obie oferty jakie wpłynęły do Policji, przekraczały zaplanowany budżet. Przypomnijmy, w pierwszym postępowaniu, KGP zakładała, że 965 zestawów w skład których miały wejść: kabura, uchwyt na pas (może być zintegrowany z kaburą), przyrząd/klucz do zmiany konfiguracji i ustawień (w przypadku kabury posiadającej takie możliwości, ładownica na 1 magazynek oraz karta gwarancyjna i instrukcja użytkowania i konserwacji, kupi za nie więcej niż 210 tys. złotych. Najtańsza złożona wtedy propozycja opiewała na ponad 231 tys. złotych. Przetarg unieważniono, a niedługo potem rozpisano nowy, w którym budżet podniesiono do 232 tys. złotych.

Zakończone właśnie postępowanie okazało się szczęśliwe dla firmy Holsters HPE Polska z Kielc, która proponując dokładnie taką samą cenę jak za pierwszym razem, teraz nie tylko zmieściła się w budżecie, ale też wygrała cały przetarg. 

Zgodnie z informacjami jakie podała Policja, dostawę 965 kabur i ładownic, kielecki Holsters wycenił na 231 455,25 złotych brutto. Świętokrzyska firma dostarczane przez siebie produkty obejmie też 72 miesięczną gwarancją. Dostawy mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku, a ich termin upływa 20 grudnia, czyli niespełna tydzień do planowanej dostawie samych pistoletów (965 sztuk pistoletów Rex Zero1 CP do Policji powinno trafić do 14 grudnia).

Pistolet Rex Zero1 CP (Compact) Policja/fot. Juliusz Sabak (Defence24)
Pistolet Rex Zero1 CP (Compact) Policja/fot. Juliusz Sabak (Defence24.pl)

Przypomnijmy, umowa pomiędzy Polską Policją w Works 11, dotycząca dostawy pistoletów Rex Zero1 CP została podpisana 21 września. Za 965 sztuk pistoletów ReX Zero 1 CP, Policja zapłaci 1 462 119,75 złotych, co w przeliczeniu daje niewiele ponad 1515 złotych za jeden pistolet. Dodając do tego jednostkową cenę kabury i ładownicy, łączna cena jednego zestawu oscyluje w granicach 1700 złotych.

To nie jedyne zakupy broni, jakich w ostatnim czasie dokonała Policja. KGP poinformowała w ubiegłym tygodniu o rozstrzygnięciu przetargu na 141 pistoletów GLOCK 17 (gen. 3). Broń najprawdopodobniej zasili arsenał Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama