Reklama

Policja

Nowe mundury ćwiczebne dla Policji - przetarg rozstrzygnięty

fot. policja.gov.pl
fot. policja.gov.pl

Nawet 32,5 tys. nowych mundurów ćwiczebnych może trafić do polskich policjantów w ramach rozstrzygniętego właśnie przetargu. Chodzi o dostawy spodni, bluz oraz furażerek, które będą kosztować ponad 9 milionów złotych. 

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na produkcję i dostawę mundurów ćwiczebnych, który był podzielony na trzy zadania. W pierwszym zadaniu Policja poszukiwała producenta i dostawcy 10 000 kompletów mundurów ćwiczebnych w ramach samego tylko zamówienia podstawowego oraz od 1000 do 2000 kompletów mundurów ćwiczebnych w ramach prawa opcji. W tym przypadku kluczowym kryterium miała być cena (80 proc.) oraz termin końcowy realizacji zamówienia w części podstawowej (20 proc.).

Analogiczne wymagania dotyczyły również drugiego zadania, a więc produkcji i dostawy kolejnych 10 000 kompletów mundurów ćwiczebnych w ramach zamówienia podstawowego oraz od 1000 do 2000 kompletów w ramach prawa opcji. Trzecie zadanie obejmowało produkcję i dostawę 6500 kompletów mundurów ćwiczebnych w ramach zamówienia podstawowego oraz od 1000 do 2000 kompletów w ramach prawa opcji. Tutaj również kryterium podstawowym miała być cena (80 proc.) oraz termin końcowy realizacji zamówienia w części podstawowej (20 proc.).

W przypadku zadania pierwszego i drugiego pojawiła się tylko jedna oferta konsorcjum w składzie ARLEN-TEC Sp. z o.o. z Warszawy oraz Spółdzielni Inwalidów ELREMET ZPCh z Białej Podlaskiej. Cena brutto zaoferowana w obu zadaniach została każdorazowo określona na 5 564 520 zł, obejmując zamówienie podstawowe plus opcję. W obu przypadkach termin końcowy realizacji zamówienia podstawowego został określony na 22 października bieżącego roku.

Trzecia część przetargu została rozstrzygnięta na bazie oceny trzech ofert. Pierwsza należała do konsorcjum w ARLEN-TEC Sp. z o.o. z Warszawy oraz Spółdzielni Inwalidów ELREMET ZPCh z Białej Podlaskiej, które zaoferowało realizację zamówienia podstawowego do 11 października bieżącego roku, a cenę brutto zamówienia podstawowego plus opcji określiło na 3 941 535 zł. Drugą ofertę złożyło inne konsorcjum w składzie UNIFEQ Europe Sp. z o.o. z Warszawy oraz Heihai Dishang Huarong Gament Co. Ltd., ze wschodniochińskiego miasta Weihai. W tym przypadku cenę brutto zamówienia podstawowego plus opcji określono na 3 105 135 zł, zakładając, że realizacja zamówienia podstawowego odbędzie się do 12 października bieżącego roku. Trzecim uczestnikiem, była MILENA BIS Sp. z o.o. z Kostrzyna, która zaoferowała cenę brutto zamówienia podstawowego plus opcji w wysokości 3 335 145 zł oraz realizację na zamówienia podstawowego na 11 października bieżącego roku. Ostatecznie dokonano wyboru oferty konsorcjum UNIFEQ Europe Sp. z o.o. z Warszawy oraz Heihai Dishang Huarong Gament Co. Ltd.

W sumie, przy realizacji wszystkich opcji maksimum w ramach trzech zadań do Policji może trafić nawet 32,5 tys. nowych mundurów ćwiczebnych. W ich skład wchodzą bluza z tkaniny typu rip-stop bawełniano-poliestrowej, wykończona olejo i wodoodpornie, a także spodnie z tkaniny typu rip-stop bawełniano-poliestrowej, wykończone olejo i wodoodpornie oraz furażerka.

jr

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze