Reklama

Policja

Lubawa z pilną dostawą dla kontrterrorystów

Fot. Podlaska Policja
Fot. Podlaska Policja

Lubawa zajmie się pilną dostawą kamizelek kuloodpornych zintegrowanych oraz kompletów płyt balistycznych dla policyjnych kontrterrorystów, za które formacja zapłaci ponad 2,1 mln złotych brutto.

Komenda Główna Policja zleciła dostawy kamizelek kuloodpornych zintegrowanych oraz kompletów płyt balistycznych. Cały sprzęt do policyjnych kontrterrorystów, w trybie pilnym do 14 grudnia, dostarczy Lubawa. Umowę podpisano jeszcze na początku listopada br. 

Choć podczas oceny ofert KGP sprawdzać miała zaproponowaną cenę, gwarancję balistyczną oraz masę kompletu płyt balistycznych, to jak się okazało 28 września, po otwarciu ofert, Lubawa złożyła jedyną punktowaną propozycję. Realizacją dostaw zainteresowane były dwa podmioty, czyli wspomniany już zwycięzca - Lubawa, oraz jmd Daniel Technologie. Oferta drugiego z potencjalnych wykonawców została jednak odrzucona. Co więcej, proponował on również wyższą cenę sprzętu - ponad 2,4 mln złotych brutto. Policja do wydania miała natomiast ponad 2,2 mln złotych brutto, co oznacza, że i tak w jej budżecie mieściła się tylko propozycja Lubawy. 

Do funkcjonariuszy trafić ma sprzęt nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku bieżącym. W ramach zamówienia zwycięzca przetargu dostarczy kontrterrorystom 170 kompletów kamizelek kuloodpornych oraz 170 kompletów płyt balistycznych, w skład którego wchodzą dwie sztuki płyt przód/tył oraz dwie sztuki płyt bocznych. 

Jak czytamy w załącznikach do warunków zamówienia, kamizelka - która ma być w kolorze oliwkowozielonym - musi stanowić platformę do przenoszenia oporządzenia taktycznego. Powinna być wykonana w systemu montażu (MOLLE/PALS) umożliwiając montaż dowolnej ilości ładownic i kieszeni funkcyjnych w dowolnym rozmieszczeniu. System kamizelki składać ma się m.in. z dopinanych: kołnierza balistycznego, naramienników, osłony podbrzusza/krocza, osłony balistycznej tułowia, osłony balistycznej lędźwi i miednicy, a także pasa operacyjnego z klamrą Combra, naszytymi molle i D-ringiem, pasa operacyjnego czy panelu szturmowego. Co więcej, na system składać mają się również wkładki typu kangur na trzy magazynki do HK 416, 6 magazynków do MP-5, 2 magazynki do pistoletu Glock, 1 magazynek do HK 416 oraz ładownice z odpinaną patką na 1 magazynek do karabinka HK 416, M4, 1 magazynek do pistoletu Glock 17, na granat typu Flash Bang oraz worek zrzutowy, kieszeń na radio Hytera, apteczka czy uniwersalna ładownica na 6 szt. amunicji kal. 12.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze