Reklama

Policja

Łowcy Cieni wytropili czterech poszukiwanych Polaków

Fot. CBŚP

„Łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili miejsca, gdzie ukrywali się czterej poszukiwani Polacy. Dwóch z nich wpadło w Turcji, a kolejnych dwóch w Niderlandach. Zatrzymani byli poszukiwani m.in. za udział w grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe.

Rzecznik Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała InfoSecurity24.pl, że w ostatnim czasie policjanci CBŚP z grupy „łowców cieni” ustalili miejsca ukrywania się czterech ściganych. „Na terenie Niderlandów zatrzymano dwóch Polaków ściganych od kilkunastu miesięcy, m.in. na podstawie łącznie czterech listów gończych oraz Europejskich Nakazów Aresztowania wystawionych przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie” – podkreśliła podinspektor.

Czytaj też

Mariusz M. (40 lat) i Paweł W. (43 lata) zostali zatrzymani w Rotterdamie przez miejscowych policjantów, wspartych przez funkcjonariuszy z jednostki antyterrorystycznej. Na miejscu okazało się, że Mariusz M. posiada przy sobie sfałszowany dowód osobisty z jego zdjęciem, ale z danymi innej osoby. Obaj byli poszukiwani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw narkotykowych w ramach zorganizowanej grupie przestępczej, mającej związek z pseudokibicami jednego z krakowskich klubów piłkarskich.
rzecznik komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz
Reklama

Kolejnych dwóch poszukiwanych – Jakuba Z. i Thomasa K. – „łowcy cieni” wytropili w Turcji. Jakub Z. był poszukiwany od blisko roku m.in. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i czerwonej noty Interpolu. „Mężczyzna był ścigany w celu tymczasowego aresztowania w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany i haszyszu” – przekazała policjantka. Dodała, że Jakub Z. wpadł w Turcji, gdy posługując się fałszywym dokumentem próbował wylecieć ze Stambułu do Meksyku. „Po wykonaniu niezbędnych czynności Jakub Z. został wydalony z Turcji i trafił do Polski, gdzie zatrzymali go policjanci CBŚP” – podała podinsp. Jurkiewicz.

Czytaj też

Z kolei Thomas K. był poszukiwany od października 2021 roku na podstawie ENA i czerwonej noty Interpolu, za przestępstwa narkotykowe oraz w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. „Łowcy cieni CBŚP, przy współpracy z policjantami z Zarządu w Gdańsku CBŚP ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie Turcji. Te informacje przekazali za pośrednictwem oficera łącznikowego polskiej Policji w Ankarze, miejscowym funkcjonariuszom. W efekcie czego Thomas K. został deportowany do Polski” – dodała Jurkiewicz.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze