Reklama

Policja

CBŚP ma nowego komendanta

Powołanie insp. Luby na stanowisko komendanta CBŚP
Autor. ĆBŚP

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji mają nowego szefa. Został nim inspektor Cezary Luba, dotychczasowy zastępca szefa misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie. Na stanowisku zastąpił pełniącego obowiązki szefa CBŚP insp. Mariusza Kudelę, który tym samym wrócił na fotel zastępcy komendanta CBŚP.

Uroczystość objęcia obowiązków na stanowisku komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się w piątek. Udział w niej wziął m.in. p.o. komendant główny Policji insp. Marek Boroń oraz kadra kierownicza CBŚP.

Nowym szefem CBŚP został inspektor Cezary Luba. Podczas piątkowej uroczystości nowy komendant powiedział, że „dołoży wszelkich starań, aby podołać nowym wyzwaniom”. „Niemal cała moja służba w kraju była zawsze związana z Centralnym Biurem Śledczym” - powiedział.

Czytaj też

Inspektor Luba na stanowisku komendanta CBŚP zastąpił pełniącego obowiązki insp. Mariusza Kudelę, który – 8 lutego decyzją komendanta głównego Policji został zwolniony z pełnienia obowiązków - tym samym wrócił na fotel zastępcy komendanta CBŚP.

Reklama

Nowy szef CBŚP służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w wydziale kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Siedlcach. W 2005 roku został zastępcą naczelnika wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, a od 2014 roku był ekspertem w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie. W 2021 roku został powołany na zastępcę szefa misji w Kosowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Dziennikarstwo i Nauki Polityczne.

Czytaj też

Komendanta CBŚP powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego Policji.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze