Reklama

Policja

Fałszywy generał armii ukraińskiej i broń w Poznaniu

Fot. Wielkopolska Policja/Facebook
Fot. Wielkopolska Policja/Facebook

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w czwartek mężczyznę pod zarzutem posiadania dużej ilości broni bez zezwolenia. W jego domu znaleziono 27 szt. różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji. Zakwestionowano kilka egzemplarzy karabinów, na które zatrzymany mężczyzna nie miał zezwolenia.

Jak informują wielkopolscy policjanci, funkcjonariusze z KWP Poznań zajmujący się na co dzień przestępczością pseudokibiców dowiedzieli się o mężczyźnie podającym się za wojskowego z Ukrainy. Pojawiały się także informacje, że miały on być w stopniu generała. W różnych źródłach mówiło się także, że może on dysponować dużą ilością broni.

Policja podjęła decyzję o przeszukaniu jednego z domów pod Poznaniem. W mieszkaniu podejrzanego znaleźli 27 różnych egzemplarzy broni. Niektóre egzemplarze były na ostrą amunicję bojową. Znaleziono także dokumenty z cechami ukraińskich urzędów.

W mieszkaniu odnaleziono również granaty. Wdrożono specjalną procedurę, a na miejsce przyjechała specjalna ekipa pirotechników z SPKP z Poznania. Po wykręceniu zapalników okazało się, że były to perfekcyjnie wykonane repliki.

Jak relacjonuje KWP w Poznaniu, właściciela arsenału nie było w domu. Druga ekipa policjantów namierzyła go w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Mężczyzna poruszał się w mundurze Armii Ukraińskiej.

Zatrzymanemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i znęcania się nad rodziną. Na wniosek Policji i Prokuratury został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze