Reklama

Policja

Do czterech razy sztuka? Przetarg na policyjne terenówki na finiszu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 17 sztuk samochodów osobowo-terenowych nieoznakowanych dla jednostek terenowych Komendy Głównej Policji. To już czwarte podejście do zakupu tych pojazdów, jednak w przeciwieństwie do trzech poprzednich prób, tym razem wyłoniono zwycięzcę. Stało się to mimo, że obie oferty przekraczały policyjny budżet wynoszący 3,6 mln złotych. 

Na początku grudnia wydawało się, że czwarty przetarg na 17 samochodów osobowo-terenowych podzieli los poprzednich trzech podejść i zakończy się fiaskiem. Wszystko dlatego, że obie złożone w postępowaniu oferty przekraczały budżet formacji określony na 3,6 mln złotych. Policja najwyraźniej zdecydowała jednak, że znajdzie dodatkowe 7 383 złote (o tyle tańsza oferta przekraczała policyjny budżet) i spróbuje sfinalizować postępowanie. Dokonano więc wyboru najkorzystniejszej oferty w związku z czym terenówki (jeżeli umowa zostanie podpisana) dostarczone zostaną przez spółkę TOYOTA JA-NO-WA z Zabrza, która – podobnie jak druga ze spółek biorących udział w przetargu – jest dealerem samochodów marki Toyota. Można więc przypuszczać, że do funkcjonariuszy trafi model Toyota Land Cruiser.

Przypomnijmy, auta jakich szuka policja muszą charakteryzować się rozstawem osi nie mniejszym niż 2750 mm. Auto ma mieć długość nie mniejszą niż 4750 mm, przy wysokości nie mniejszej niż 1740 mm i nie większej niż 2200 mm. Pojemność skokową określono na nie mniej niż 2750 cm3, a maksymalna moc netto silnika ma być nie mniejsza niż 125 kW (170 KM). Pojazdy muszą osiągać prędkość maksymalną nie mniejszą niż 170 km/h. W terenówkach ma być zastosowana automatyczna skrzynia biegów oraz elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, a także napęd na cztery koła. Formacja złożone oferty oceniała biorąc pod uwagę cenę (60 proc.), współczynnik masy pojazdu gotowego do jazdy do maksymalnej mocy netto silnika (10 proc.), pojemność silnika (10 proc,), wyposażenie w pełnowymiarowe koło zapasowe (10 proc.), możliwość regulacji kolumny w dwóch płaszczyznach (5 proc.) oraz wyposażenie w fabryczny autoalarm (5 proc.). Komplet punktów uzyskała wygrana oferta spółki z Zabrza. Drugi z dealerów otrzymał łącznie 97,81 pkt.

Samochody powinny trafić na wyposażenie formacji nie później niż do 15 kwietnia 2021 roku. Czy jednak tak się stanie okaże się już niebawem, bowiem by zakończyć przetarg musi jeszcze dojść do podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

AKTUALIZACJA

Z informacji jakie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wynika, że umowę na dostawę pojazdów z firmą TOYOTA JA-NO-WA z Zabrza podpisano 13 stycznia 2021 roku.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama