Reklama

Policja

CBŚP bez amunicji

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Komenda Główna Policji planowała kupić 450 tys. sztuk naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum i 200 tys. sztuk amunicji 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 f-my H&K. Amunicja miała trafić do Centralnego Biura Śledczego Policji. Jednak w ramach prowadzonego postępowania nie wpłynęła żadna propozycja, a przetarg finalnie pozostał bez rozstrzygnięcia. W innym trwającym jeszcze postępowaniu, KGP chce kupić ponad 11 mln sztuk amunicji 9x19 mm Parabellum, i tym przypadku w ramach przetargowej procedury złożone zostały dwie oferty, z których najprawdopodobniej wyłoniony zostanie zwycięzca. 

Policjanci z CBŚP na dostawy amunicji będą musieli jeszcze trochę poczekać. Z informacji do jakie przekazała KGP wynika, że w przetargu na łącznie 650 tys. sztuk naboi "nie otrzymano ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie otrzymane oferty lub wnioski zostały odrzucone".

Przypomnijmy, dostawa amunicji realizowana miała być w ramach projektu "Współdziałanie komórek operacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania". Przedmiotem zamówienia było pozyskanie, w pierwszym zadaniu, naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem FRG (Frangible) w liczbie 450 tys. sztuk. Postępowanie zakładało również możliwość skorzystania z prawa opcji zakupu dodatkowych 25 tys. sztuk wskazanej amunicji. Drugie zadanie to zakup amunicji 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible” (tzw. łamliwy) do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 f-my H&K - w ilości 200 tys. sztuk w ramach zamówienia podstawowego oraz do 5 tys. sztuk w ramach prawa opcji.

Dlaczego nie znaleźli się chętni na dostawy amunicji? Odpowiedzią może być krótki termin realizacji. Amunicja miała trafić do CBŚP najpóźniej do 30 sierpnia. Jak na razie nie wiadomo czy, a jeżeli tak to kiedy, postępowanie zostanie powtórzone.

11 mln naboi coraz bliżej

W ramach jednego z największych w ostatnim czasie przetargów, Komenda Główna Policji planuje kupić 11 379 000 sztuk amunicji 9x19 mm Parabellum, z pociskiem typu TFMJ (pocisk z całkowicie pokrytym płaszczem, z ang. Total Full Metal Jacket). Tego rodzaju amunicja stanowi podstawowe wyposażenie i jest chociażby wykorzystywana podczas zajęć z wyszkolenia strzeleckiego polskich funkcjonariuszy. Zgodnie z informacjami podanymi przez KGP, dostawy powinny zakończyć się do 29 listopada tego roku.

W ramach trwającej procedury przetargowej do KGP wpłynęły dwie oferty od firm zainteresowanych realizacją zamówienia. Obie mieszczą się w zakładanym przez mundurowych budżecie, który określono na 9 900 000 złotych. Tańsza oferta pochodzi od warszawskiego Cenzinu i opiewa na sumę 8 537 663,70 złotych. Droższą propozycję złożyła spółka Mildat, która wyceniła dostawy amunicji na 9 197 940 złotych.

Oferty oceniane będą na podstawie dwóch kryteriów, tj. ceny (60 proc.) oraz okresu udzielonej na amunicję gwarancji (40 proc.), a ten w przypadku tych dwóch firm różni się jedynie o miesiąc. Mildat zaoferował 109 miesięcy, a Cenzin 108.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze