Reklama

Za Granicą

Serbskie transportery dla pakistańskiej policji

  • fot,.http://www.palubo.info

Departament policji prowincji Singh (z centrum administracyjnym w Karaczi) w południowym Pakistanie zamówił za około 12 milionów dolarów 20 nowych serbskich transporterów opancerzonych Lazar II 8x8.

Rozmowy na temat zakupu pojazdów Lazar II trwały od końca 2012 r., w związku ze nasileniem się działalności terrorystycznej w Karaczi i innych częściach prowincji Singh. Odnotowano przy tym coraz częstsze stosowanie w stosunku do służb porządkowych broni ciężkiej. Tymczasem na wyposażeniu pakistańskich służb wewnętrznych jest 79 pojazdów opancerzonych i transporterów (62 kołowych i 17 gąsienicowych), które w większości są tylko odporne na ogień z broni strzeleckiej kalibru 7,62 mm. Teraz potrzebna jest minimum ochrona przed pociskami kalibru 12,7 mm i improwizowanymi ładunkami wybuchowymi.

Transportery Lazar II odpowiadają tym wymaganiom. Zostały one zaprezentowane po raz pierwszy przez przedsiębiorstwo Yugoimport – SDPR w lipcu 2013 r na wystawie Partner 2013 w Belgradzie i od razu wzbudziły zainteresowanie. Konstrukcyjnie jest to rozwinięcie opracowanego wcześniej w Serbii i przetestowanego w 2008 r. pojazdu Lazar BVT (Lazar I), który już wtedy stanowił innowacyjne połączenie transportera opancerzonego z pojazdem MRAP.

Zamówione dla Pakistanu transportery Lazar II mają być przekazane w dwóch partiach. Przy czym podkreśla się możliwość zwiększenia zamówienia oraz zainteresowanie tymi pojazdami ze strony Kenii i Bangladeszu.

Reklama

Komentarze (1)

  1. hwcx

    7 mil ludzi a miażdżą naszą państwową zbrojeniówkę. https://www.youtube.com/watch?v=icEeEaz-Q8A

Reklama