Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (28 stycznia - 1 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 28 stycznia do 1 lutego  2013 roku.1.02.

KSP

Podkom. Sebastian Wielechowski z żoliborskiego komisariatu uratował 3 osoby z pożaru w mieszkaniu na ulicy Wybrańskiej.  Podczas spaceru, po służbie policjant zauważył dym i płomienie na pierwszym piętrze jednego z bloków. Bez wahania ruszył z pomocą, zawiadomił inne służby i wyprowadził z płonącego mieszkania 3 osoby, z których jedna niestety została poparzona i trafiła do szpitala.

KWP Rzeszów

Policjanci wydziału kryminalnego z Brzozowa zatrzymali seryjnego włamywacza, sprawcę ponad 30 przestępstw. Funkcjonariusze namierzyli także 8 paserów z nim współpracujących oraz 2 osoby pomagające włamywaczowi.

Przestępca działał od lipca 2010 r. do grudnia 2012. Kradł głównie metalowe elementy z mieszkań oraz paliwo i akumulatory z samochodów ciężarowych.

31.01

KWP Olsztyn

Funkcjonariusze CBŚ we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Elblągu zakończyli śledztwo przeciwko grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów z terenu Polski północnej.

W sumie zatrzymano 11 osób w wieku od 24 do 62 lat, z których 2 oskarżono o kierowanie a pozostałych o  udział w grupie przestępczej,  która ma na koncie 45 przestępstw kradzieży lub usiłowania kradzieży pojazdów niemieckich marek.

Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KSP

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KSP rozpracowali grupę przestępczą z Wołomina, która zajmowała się kradzieżą samochodów, paserstwem, demontażem na części, legalizacją oraz wprowadzaniem ich na rynek.

Zatrzymano cztery osoby o pseudonimach "Heniek", "Bocian", "Borsuk" i "Saszka". Przestępcy kradli głównie samochody marek japońskich, rzadziej europejskich.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

30.01

KWP Olsztyn

Policjanci z CBŚ od początku ub. r. rozpracowywali grupę przestępczą, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków w północno – zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego.

Zatrzymali oni łącznie 21 podejrzanych, którzy usłyszeli 59 zarzutów, głównie wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy wprowadzili na rynek 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 500.000 złotych.

KWP Szczecin

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą kradnącą silniki do łodzi na terenie Norwegii. Policjanci z CBŚ zatrzymali 6 osób, którym przedstawiono zarzuty kradzieży i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani to osoby w wieku od 28 do 37 lat, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Funkcjonariusze odzyskali silniki o wartości około 1,2 mln złotych. Podczas przeszukań odnaleziono także plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczono fałszywe dokumenty tożsamości.

29.01

KSP

Na lotnisku na warszawskim Bemowie odbyło się szkolenie z zakresu desantowania na linie tzw. „szybkiej” oraz ratownictwa wysokościowego z użyciem śmigłowców policyjnych organizowane przez Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji oraz Wydział Lotnictwa Policyjnego Głównego Sztabu Policji KGP.

W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy GOPR z Sekcji Beskidzkiej.

KWP Katowice

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński dokonał uroczystego otwarcia specjalistycznego Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach.

Obiekt w całości został wybudowany i wyposażony ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stan etatowy jednostki wynosi 54 funkcjonariuszy. Policjanci swoim działaniem obejmą głównie autostrady nr 1 i 4. Docelowo będą pełnić również służbę patrolową na głównych ciągach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej.

28.01

KWP Katowice

Policjanci z Zawiercia zatrzymali 2 osoby, przy których zatrzymano 12000 porcji dilerskich amfetaminy, 55 sztuk tabletek ekstazy i ponad 1000 działek marihuany. Czarnorynkowa wartości przejętych narkotyków to około 60.000 złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

KWP Gdańsk

W Gdyni Redłowie otwarto nowy komisariat Policji, który należy do najnowocześniejszych w Polsce. Nowocześnie wyposażony obiekt składa się z 4 kondygnacji o powierzchni łącznej blisko 1500 metrów kwadratowych

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama