Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (24 - 25 stycznia)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 24 do 26 stycznia 2013 roku25.01

KWP Szczecin

Policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę ściganego 7 listami gończymi, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania. Udało mu się skutecznie ukrywać przez 6 lat. Teraz odpowie za kradzieże, rozboje i pobicia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław

Funkcjonariusze z Pieńska wspierani przez funkcjonariuszy polsko – niemieckiej grupy
NYSA zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Pieńska podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Znaleziono przy nim ponad 800 porcji marihuany i metamfetaminy. Policjanci ustalają czy zatrzymany zajmował się również handlem środkami odurzającymi.

KWP Wrocław

CBŚ zatrzymało farmaceutę podejrzanego o pomocnictwo przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Zaopatrywał on inne osoby w leki, wykorzystywane do produkcji środków odurzających. Sprawa ma związek ze zlikwidowanym w lutym 2012 r. przez CBŚ laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich, gdzie produkowano metamfetaminę. Farmaceucie grozi nawet 15 lat więzienia.

24.01 

KWP Rzeszów

CBŚ zatrzymało kolejnych członków grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem i handlem substancjami odurzającymi. narkotyków i handlem nimi. To dalszy ciąg sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach, w związku z którą zatrzymano już 50 osób i zabezpieczyli 35 kg środków odurzających.

Do tej pory udowodniono im przemyt 150 kg nowych syntetycznych substancji psychotropowych mefedron i 4-mec. wyprodukowanych na Bliskim Wschodzie i sprowadzonych z Indii, Czech, Hiszpanii i Holandii.

Do ostatnich zatrzymań doszło na terenie woj. śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

KWP Radom

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu otrzymała 22 nowe radiowozy zakupione za 1 mln 600 tys. zł z połączonych środków samorządowych i budżetu policji. Mazowieccy policjanci będą pełnić służbę w następujących pojazdach:

  • KIA Ceed 1,6, 128 KM, oznakowane

  • Opel Astra Classic 1,7,  110 KM, nieoznakowane

  • Nissan Qashqai 1,6, 115 KM, crossover, nieoznakowane

  • Nissan Pathfinder 2,5 dCi, 190 KM oznakowany

  • Nissan Navara 2,5 dCi, 190 KM, pick-up, nieoznakowany


(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama