Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (19 - 25 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 19 do 25 lutego 2013 roku25.02

KWP Olsztyn

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo wobec dwóch mężczyzn, którzy mieli wyłudzić ponad 90 tys. zł. od firm ubezpieczeniowych. Postępowanie było prowadzone przeciwko właścicielowi komisu i właścicielowi warsztatu, którzy wyłudzali pieniądze poprzez pozorowane podpalenia samochodów.  Jeden ze wspólników przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Drugi nie przyznaje się do winy i stanie przed sądem.

24.02

KWP Olsztyn

Policjanci z olecka zatrzymali zorganizowaną grupę dokonującą włamań do pojazdów i obiektów na terenie powiatu oleckiego. Działalność 5 podejrzanych spowodowała straty w wys. ok. 60 tys. zł.  Zastosowano wobec nich dozór policyjny. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

23.02

KWP Wrocław

Dolnośląscy policjanci z Milicza, Wrocławia i Oborników Śląskich zlikwidowali nielegalną plantację i linię produkcyjną marihuany. W pomieszczeniach należących do zatrzymanego 33-latka znaleźli 80 dojrzałych krzewów i 90 sadzonek konopi indyjskich, z których można by otrzymać kilka tysięcy porcji marihuany. Wobec podejrzanego zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

22.02

KWP Bydgoszcz

Policjanci z komendy miejskiej w Toruniu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Torunia, który przechowywał wyroby tytoniowe i spirytusowe nie posiadające polskich znaków akcyzy. Z szacunków policjantów wynika, że naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości 250 tys. z tytułu nieodprowadzonego podatku.  Zatrzymany posiadał także niewielką ilość amfetaminy. Był już wcześniej karany za podobny czyn. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

KWP Katowice

Funkcjonariusze z Częstochowy wspierani przez CBŚ zatrzymali w Myszkowie 40-latka, który wprowadzał do obrotu duże ilości papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tej działalności oszacowano na 845 tys. zł.

21.02

KWP Szczecin

Policjanci z Krzęcina zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju dokonanego na 77-letnim inwalidzie zamieszkującym w jednej z miejscowości gminy Krzęcin.  24 i 26-latkowi, którzy pobili i okradli ofiarę w jego własnym mieszkaniu, grozi do 12 lat więzienia.

20.02

KWP Gorzów Wielkopolski

Dzięki wspólnej akcji polskiej i niemieckiej policji odzyskano dużą ilość części samochodowych pochodzących z kradzieży.  W Zawadzie, w pobliżu Zielonej Góry po przeszukaniu magazynu znaleziono części pochodzące, jak się okazało z 17 samochodów renomowanych marek ukradzionych w Niemczech i 2 utraconych w Polsce.  Śledztwo będzie teraz prowadzić zielonogórska prokuratura.

19.02

KWP Opole

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi.  Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 27 zarzutów 9 podejrzanym. Członkowie grupy, której mózgiem był 39-letni mężczyzna zamieszkały na stałe w Szwecji, werbowali pracowników do pracy w Szwecji. Jak się okazywało, była to praca przymusowa, do której sprawcy zmuszali ofiary przemocą, groźbami i podstępem.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama