Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

Powstaje centrum analityczne ds. zwalczania cyberprzestępczości

  • Moment podpisania umowy, na mocy której podjęta zostanie współpraca merytoryczna przy powstającym Centrum Analityczno-Wywiadowczym i Doskonalenia Zwalczania Cyberprzestępczości. Fot. wspol.edu.pl
    Moment podpisania umowy, na mocy której podjęta zostanie współpraca merytoryczna przy powstającym Centrum Analityczno-Wywiadowczym i Doskonalenia Zwalczania Cyberprzestępczości. Fot. wspol.edu.pl

Jak informuje Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie: 14 listopada br. placówka podpisała umowę, na mocy której podjęta zostanie współpraca merytoryczna przy powstającym Centrum Analityczno-Wywiadowczym i Doskonalenia Zwalczania Cyberprzestępczości. Celem współpracy ma być poprawa umiejętności funkcjonariuszy Policji i Centralnego Biura Śledczego w zakresie zwalczania cyberprzestępczości oraz wykrywania nadużyć gospodarczych.

Przestępstwa gospodarcze stają się coraz bardziej istotną, ale i skomplikowaną kwestią. Musimy stale podnosić poziom wiedzy i kompetencji naszych funkcjonariuszy by móc odpowiadać na wyzwania dynamicznie zmieniającego się świata. Z tego powodu powstaje Centrum –jako miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla osób, zajmujących się zwalczaniem tego typu przestępstw– podkreśla insp. dr Piotr Bogdalski, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Bardzo istotnym aspektem szkoleń i zajęć w centrum będzie przeciwdziałanie cyberprzestępczości. Jak wskazują dane w skali globalnej notuje się wyraźny wzrost tego typu incydentów. Strony porozumienia przygotują program oraz metodykę szkoleń służb mundurowych w zakresie identyfikacji i zwalczania mechanizmów nadużyć gospodarczych, w tym wyłudzeń podatkowych, a także cyberprzestępczości. Wspólnie prowadzone będą również badania naukowe i prace rozwojowe w tym zakresie, a ich wyniki będą publikowane w formie raportów, publikacji i innych materiałów dydaktycznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama