Polscy pogranicznicy przywitani na Węgrzech [WIDEO]

6 listopada 2015, 16:26
Fot. police.hu

Do Budapesztu przybył wydzielony oddział polskiej Straży Granicznej, który w ramach współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej będzie pomagał węgierskiej policji w pracy na granicy. 

Do Budapesztu przybył wydzielony oddział polskiej Straży Granicznej, liczący 43 funkcjonariuszy tej służby. Ich zadaniem będzie pomoc węgierskim policjantom w czasie pracy na granicy. Polacy trafili na Węgry w ramach współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej. Do udziału w misji, która potrwa do 3 grudnia 2015 r., oddelegowano po ośmiu pograniczników z pięciu oddziałów SG (Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego) oraz po jednym funkcjonariuszu ze Sztabu Komendanta Głównego SG, Nadwiślańskiego oddziału SG i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG.

Po przybyciu w dniu 5 listopada dziś polscy funkcjonariusze zostali oficjalnie powitani przez ministra spraw wewnętrznych Węgier Sandora Pintera i generała policji Károly Pappa. W czasie uroczystości polscy pogranicznicy zostali poinformowani o celach operacji, w której wezmą udział i o zadaniach, jakie im przypadną. Wręczono im naszywki z oznaczeniami Grupy V4 oraz Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej będą uczestniczyć we wspólnych patrolach z policją węgierską, ich zadaniem będzie ochrona zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na granicy Węgier z Serbią. Celem patroli będzie zwalczanie nielegalnej migracji, w tym zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy, prowadzenie obserwacji pasa granicznego i przygranicznego, przekazywanie informacji o sytuacji w tym rejonie, a także wspieranie węgierskiej policji w celu zabezpieczenia porządku publicznego.

Czytaj więcej: Polski śmigłowiec wspiera ochronę granicy Węgier. „Ponad 300 tys. imigrantów”

 

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
HKW
poniedziałek, 9 listopada 2015, 00:05

Putin robi porządek w Syrii, bo ma lepsza armie i wyposażenie. Brawo Słowianie! Tak jest! Trzymać się razem!!

Ogniemi mieczem.
piątek, 6 listopada 2015, 19:44

Apeluję nie wpuście CIAPATYCH,!!!!!!!

Do Boruta
poniedziałek, 9 listopada 2015, 11:29

Lepiej bić jak mordować Ruski

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
piątek, 6 listopada 2015, 17:12

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Swiatowid
środa, 11 listopada 2015, 18:29

Wygladaja jak Idjoci czarne bluzy a nie zielone a te czapki, to chyba takie jak rosyjskiej armi. Mogli by znow zalozyc rogatywki. Przynajmniej by sie nie wstydzili nakrycia glowy !

Tweets InfoSecurity24