Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

Policja zlikwidowała magazyn broni pod Warszawą

  • Czeski pistolet maszynowy typu Skorpion - fot. policja.pl
    Czeski pistolet maszynowy typu Skorpion - fot. policja.pl
  • Fot. konkarampelas/Pixabay
    Fot. konkarampelas/Pixabay

Policjanci CBŚ działający w rejonie Warszawy zlikwidowali jeden z największych w ostatnich latach magazynów broni i narkotyków. Zabezpieczono w tej akcji prawie 30 egzemplarzy broni palnej, ponad 2 tysiące sztuk amunicji, w tym granaty i przeszło 20kg narkotyków. W akcji zatrzymano 3 osoby, należące do grupy przestępczej „Bukatego”.

Organizacja przestępcza powstała z członków rozbitej kilka lat temu grupy „Szkatuły” i operowała głównie na terenie Piaseczna, Góry Kalwarii i innych podwarszawskich miejscowości. Jej działania koncentrowały się na wymuszeniach, rozbojach, porwaniach i handlu narkotykami.  

Podczas jej rozpracowywania funkcjonariusze trafili na ślad magazynu broni i materiałów wybuchowych w jednej z podwarszawskich miejscowości. W wyniku dynamicznej akcji zatrzymano 3 członków grupy przestępczej. 

Na miejscu zabezpieczono ponad 17,5 kg marihuany, 3 kg amfetaminy. Prócz tego funkcjonariusze znaleźli 2 tys sztuk pocisków różnego typu, granaty i 26 egzemplarzy broni palnej. Wśród nich znalazły się 3 karabinki Kałasznikowa, pistolety maszynowe typu Skorpion, PPS i PM-84, strzelba Mossberg, oraz znaczną liczbę pistoletów ręcznych różnego typu. Wśród nich znalazły się egzemplarze z domowej roboty tłumikami. 

Obecnie realizowane są działa śledcze mające na celu przypisanie znalezionej broni do popełnionych już przestępstw. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 

Reklama

Komentarze

    Reklama