Miotacze pieprzu dla Policji

15 kwietnia 2019, 09:02
miotacz
Fot. Policja

Komenda Główna Policji opublikowała ogłoszenie o zamówieniu ręcznych miotaczy pieprzu oraz mieszanki pieprzowej. Policja planuje kupić nawet ponad 10 tys. ręcznych miotaczy pieprzu i 1000 litrów mieszanki pieprzowej. Przetarg zakłada, że dostawy nastąpią jeszcze w tym roku.

Komenda Główna Policji wskazuje w ogłoszeniu, że jego przedmiotem jest dostawa ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml i o pojemności 1000 ml oraz mieszanki pieprzowej w podziale na trzy zadania. Zadanie nr 1 obejmuje dostawę 8700 sztuk miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml (z opcją na dodatkowe maksymalnie 1300 sztuk); zadanie nr 2 obejmuje dostawę 485 sztuk ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 1000 ml i zadanie nr 3 to dostawa mieszanki pieprzowej w ilości 1000 litrów.

W przypadku zadań nr 1 i 2 stosowane będą następujące kryteria udzielenia zamówienia: termin gwarancji (waga 15) i cena (waga 85). W przypadku zadania numer trzy jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest cena. Dostawa w ramach pierwszego zadania musi zostać wykonana do 30 października 2019 r., dostawy w ramach zadania nr 2 i 3 muszą zostać wykonane do dnia 30 września 2019 r.

Zamówienie realizowane będzie zgodnie z procedurą otwartą, termin składnia ofert minie 17 maja 2019 r. o godz. 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10:00 w Biurze Finansów KGP w Warszawie. Oferent będzie związany ofertą przez okres dwóch miesięcy od dnia 17 maja 2019 r.

Funkcjonariusze mogą używać miotaczy gazu pieprzowego w roli jednego z indywidualnych środków przymusu bezpośredniego, szczególnie w sytuacji wystąpienia zagrożenia ze strony osób znajdujących się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Atutem miotaczy jest fakt, że działanie substancji czynnej jest w pełni odwracalne i nie wywołuje trwałych skutków u osoby, wobec której użyto miotacza. Zakłada się przy tym, że po przemyciu podrażnionych miejsc wodą działanie substancji czynnej ustąpi po czasie nie dłuższym niż ok. 2,5 godziny.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Anodina
poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 14:06

I tak wiadomo że wygra jak zawsze hpe powiazany osobowo z policją-o czym z dumą mówią podczas MSPO.pruducent i dostawca dla policji bubli jak kabury i ładownice do broni z pseudokydexu które mają blokujące trudne do otwatcia napy...pękają( te do p99) ...są głośne i mają wycięcia na pas o mniejszej szerokości niż policyjny pas!.to że co 2 gaz samoczynnie cieknie i są zwroty obeszli tym że nabili plastikową głowicę szczelną...(inne gazy z calego świata jakoś nie ciekną) ale nie wpadli na to że taki gaz sie nie mieści w kaburze na gaz policyjnej. Gaz nie działa np.podczas użycia na leżącej osobie zapowietrza sie bo nie ma jak gaz np.sabre red cross max fukcji działania po zmianie polożenia zbiornika nawet 180stopni odwrócony .efekt niemalnkażdyngaz po zurzyciu w 60-70% nie działa...zostaje pełno mieszanki w pojemniku nie do użycia.Ponadto wersja strumieć nie sprawdza się- 95% użycia jest z odleglości 100-20cm a strumieć odbija się od twarzY osoby i wielokrotnie pryska na osoby postronne i policjanta-chyba dysza piany jest najlepszym rozwiązanien nie odbija się , bardziej skoncentrowana w pomieszczeniach tak bardzo nie paruje dusząc osoby postronne....jej strumien jest odporniejszy na warunki zewnetrzne.niestety liczy sie cena i uklad na górze.

Tweets InfoSecurity24