Reklama

Służby Mundurowe

Gang narkotykowy rozbity przez policjantów z Lublina

  • Fot. policja.pl
    Fot. policja.pl

11 grudnia br. policjanci z Lublina we współpracy z funkcjonariuszami ze stolicy dokonali w Warszawie zatrzymania trzonu grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu znaczne ilości środków odurzających.Kryminalni KWP w Lublinie, Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji oraz policyjni antyterroryści wkroczyli do 10 mieszkań i warsztatu samochodowego, gdzie zatrzymali 8 osób, członków gangu, który trudnił się przemytem (prawdopodobnie z  Ameryki Środkowej i Południowej) i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających.

W trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie ustalono, że waga nielegalnych substancji, którymi operowali przestępcy wyniosła kilkaset kilogramów. Była to głównie amfetamina i kokaina.

Członkowie gangu to 7 mieszkańców Warszawy i Lublinianin. Znaleziono przy nich również 0,5 kg narkotyków, środki chemiczne do ich produkcji, broń palną z tłumikiem i podrobioną odznakę policyjną. Zabezpieczono należące do nich mienie: pieniądze, weksel, 3 samochody. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama