Reklama

Służby Mundurowe

Działania ABW w sprawie publikacji zdjęć z katastrofy smoleńskiej

  • Fot. ABW
    Fot. ABW

19 października br., ABW opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie, z którego wynika że już 28 września br. zwróciła do strony rosyjskiej o interwencję w sprawie zamieszczenia zdjęć dotyczących katastrofy smoleńskiej na ich domenach internetowych.Interwencja nastąpiła zaraz po tym jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego uzyskała informację, że na rosyjskojęzycznych stronach internetowych opublikowane zostały zdjęcia przedstawiające miejsce katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r (miało to miejsce również 28 września br.)

Natychmiast przeprowadzono analizę zasobów sieci Internet, która wykazała obecność przedmiotowych zdjęć na kolejnych rosyjskojęzycznych witrynach internetowych. Materiały te zostały zabezpieczone.

Wszelkie ustalenia wraz z zabezpieczonym materiałem pochodzącym ze stron internetowych natychmiast zostały przekazane do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzącej śledztwo Po Śl 54/10 w sprawie katastrofy smoleńskiej. - stwierdza oświadczenie ABW.

Więcej, w tym szczegółowy harmonogram działań ABW w tej sprawie, na oficjalnej stronie agencji.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama