Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Radary i drony Grupy WB w Chorwacji

Fot. Grupa WB
Fot. Grupa WB

Grupa WB w trakcie targów Adriatic Sea Defense & Aerospace 2019, odbywających się w chorwackim Splicie, prezentowała użytkowane przez tamtejsze służby mundurowe systemy monitoringu ruchu drogowego projektowane przez warszawski PolCam - jedną ze spółek grupy. Warto dodać, że wideorejestratory tej marki używane są m.in. przez Polską Policję. 

Głównym akcentem wystawy grupy WB były rozwiązania związane z sektorem obronnym -  pokładowy zestaw urządzeń łączności wewnętrznej Fonet oraz system bezzałogowy klasy mini Flyeye - jednak dużą część ekspozycji poświęcono rozwiązaniom dla sektora bezpieczeństwa publicznego, projektowanym przez spółki wchodzące w skład grupy.

Do najważniejszych należał zaawansowany system monitoringu ruchu drogowego PolCam Smart Eye Atles - wyposażony w radary i lasery skanujące w 3D. Kolejnymi produktami związanymi z bezpieczeństwem była Platforma Integracji Komunikacji – PIK, pozwalająca na wykorzystanie przez użytkownika posiadanych urządzeń do przesyłu i obróbki danych i zapewniająca mu natychmiastową zdolność wymiany głosu i danych pomiędzy członkami zespołu, oraz MSARO – mobilne rozwiązanie do rozpoznawania numerów rejestracyjnych i modelu pojazdu.

Systemy Atles i MSARO są znane chorwackim służbom mundurowym, od kilku lat bowiem wykorzystywane są przez tamtejszą policję. Chorwacja pozostaje zresztą odbiorcą produktów grupy WB - w maju 2019 r. dostarczone zostaną tam 32 fotoradary Smart Eye, przygotowywana jest zaś już dostawa kolejnych 18, przewidziana na koniec tego roku. Grupa WB dostarcza także stacjonarne urządzenia instalowane na chorwackich autostradach.

Reklama

Komentarze

    Reklama