Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Prezydent: chciałbym, żeby reformy modernizacyjne w służbach były kontynuowane

Autor. Jakub Szymczuk/KPRP

Chciałbym bardzo, żeby reformy modernizacyjne były kontynuowane. Nie ma wątpliwości, że takie też jest oczekiwanie w służbach – powiedział prezydent Andrzej Duda, podczas uroczystości zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska.

Reklama

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyło zaprzysiężenie Prezesa Rady Ministrów oraz Rady Ministrów. Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że - wspólnie z nowym rządem - kontynuowane będzie umacnianie bezpieczeństwa wewnętrznego. „Myślę tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwie wynikającym z codziennej pracy służb, które je zabezpieczają, polskiej policji, straży pożarnej, straży granicznej, tych wszystkich, którzy o nasze bezpieczeństwo dbają” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Reklama
Były i są realizowane reformy, przede wszystkim modernizacyjne. Chciałbym bardzo, żeby były one kontynuowane. Nie ma wątpliwości, że takie też jest oczekiwanie w służbach, żeby ci ludzie mogli służyć godnie, żeby byli dobrze wyposażeni, żeby mogli wobec swoich współobywateli jak najlepiej zrealizować to niezwykle ważne zobowiązanie.
Andrzej Duda, Prezydent RP
Reklama

Czytaj też

O kontynuację modernizacji służb redakcja InfoSecurity24.pl pytała ostatnio nowego przewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Tomasza Szymańskiego. „Musimy przedyskutować sam model finansowania służb i zastanowić się czy chcemy wprowadzać kolejną ustawę modernizacyjną, czy finansować formacje na takim poziomie, żeby dodatkowe ustawy nie były potrzebne” – mówił poseł Szymański.

Ustawa modernizacyjna gasiła pożary wynikające z niedofinansowania służb, ale powiedzmy wprost, była też narzędziem do budowania sobie politycznego kapitału” – ocenił w wywiadzie dla InfoSecurity24.pl przewodniczący sejmowej Komisji AiSW. 

Czytaj też

Poseł Tomasz Szymański wskazał też, że liczy, że nowy rząd będzie miał pomysł na to jak zmodernizować służby. „Musimy dokonać takich zmian, żeby ludzie młodzi chcieli zakładać mundur. Dziś spora grupa rezygnuje np. zaraz po szkoleniu podstawowym albo jeszcze w jego trakcie” - dodał.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze