Reklama

Służby Mundurowe

Kierownictwo MSWiA w komplecie. Kto zajmie się Policją?

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Zaprzysiężenie rządu przez prezydenta dopełniło formalności i nowy rząd może zacząć pracę. By móc jednak działać, oprócz ministrów – których nazwiska już znamy – powołać trzeba też wiceszefów resortów. Z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że kierownictwo MSWiA jest już skompletowane, a jego skład poznać możemy jeszcze dziś. Kto zatem sprawować będzie nadzór nad służbami mundurowymi? 

Reklama

Z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że ścisłe kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji jest już w komplecie. Minister Marcin Kierwiński będzie miał trzech zastępców. Nazwiska dwóch z nich, nieoficjalnie w przestrzeni publicznej, pojawiły się już kilka dni temu. To Wiesław Szczepański, poseł Lewicy i były przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Wiesław Leśniakiewicz, były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, który w resorcie odpowiadać ma właśnie za PSP. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Trzecim wiceszefem resortu ma być Czesław Mroczek, poseł Koalicji Obywatelskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej w latach 2011-2015 i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poprzedniej kadencji sejmu. Jak udało się nieoficjalnie ustalić redakcji, Czesław Mroczek w MSWiA odpowiadał będzie najprawdopodobniej m.in. za nadzór nad Policją.

Reklama

Komentarze

    Reklama