Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Obywatel Libanu w rękach polskich służb. Planował zamachy na terenie RP i krajów UE

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały obywatela Libanu, „którego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym” - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. 

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 16 kwietnia zatrzymała obywatela Libanu, który - jak wynika z materiałów zgromadzonych przez ABW  - miał stanowić "realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli naszego kraju".

"Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej" - informuje Stanisław Żaryn. Jak dodaje "mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku".

Przebywając w Polsce, Libańczyk miał "aktywnie wykorzystywać internetowe środki łączności" do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Miał również wspierać finansowo członków ISIS pozostających w Syrii.

Zgodnie z decyzją sądu Libańczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze