Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX już za niespełna dwa tygodnie

fot. securex.pl
fot. securex.pl

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, które odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2018 r. w Poznaniu to okazja do zweryfikowania swojej wiedzy na aktualne tematy.

SECUREX BeIN

W ramach bezpieczeństwa informacji odbędą się dwa wydarzenia. Pierwszym z nich będzie prezentacja „Czy smartphone dla hakera to jeszcze telefon czy już coś więcej?” przeprowadzona przez Aleksandra Łapińskiego, Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa ze Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. To historia hakera dokonującego ataku na firmę i członka zarządu firmy farmaceutycznej oraz monetyzacji danych pozyskanych z takiego ataku. Wystąpienie będzie miało na celu prezentację hipotetycznego scenariusza obejmującego przegląd sposobów oraz technik wykorzystywanych przez cyberprzestępców do wejścia w posiadanie danych poprzez atak na urządzenie mobilne. Drugim wydarzeniem będzie praktyczne przedstawienie rozporządzenia (RODO) zmieniającego aktualne podejście do ochrony danych osobowych. Przetwarzanie danych takich jak monitoring, dane biometryczne czy identyfikacyjne będą podlegały nowym zasadom, a przetwarzanie danych osobowych pracowników czy też klientów będzie podlegało nowym standardom zabezpieczeń. Warto dowiedzieć się czego można się spodziewać po 25 maja 2018 r.  

Kierunek: SMART CITY

Konferencja Smart City  Conf - Expo traktować będzie o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie mieszkańcom, realizowanych  poprzez narzędzia e-administracji oraz o innowacyjnych produktach technologicznych. Dedykowana jest przedstawicielom samorządów, świata nauki i biznesu.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście. Prelegenci zaprezentują uczestnikom szeroki wachlarz tematów w tym zakresie oraz kwestie dotyczące wykorzystywania zasobów treści i danych na użytek mieszkańców, poprawy jakości usług publicznych poprzez użycie tych danych oraz znaczenia cyfryzacji w zarządzaniu miastem. Zaprezentowane zostaną także teoretyczne podstawy budowy inteligentnych miast poparte badaniami naukowymi, które wskazują kierunki rozwoju smart city. Na konferencji prezentowane będą też produkty i projekty realizowane dla smart city. Pozwoli to pokazać, w jak wielu obszarach oferta producentów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne może odpowiadać na realne zapotrzebowanie mieszkańców miast. To promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług i technologii pomagających stworzyć inteligentne miasto. 

Platforma Szkoleniowa MTP i PISA

24.04.2018 odbędzie się I edycja programu edukacyjnego dla profesjonalistów. W Parku Mistrzostw targów SECUREX wykładowcy Polskiej Izby Systemów Alarmowych przeprowadzą skrócone zajęcia z wybranych programów kursów. Przewidziano pytania egzaminacyjne i konkursy z licznymi nagrodami, w tym bezpłatny udział w kursach OS PISA. Park Mistrzostw w kolejne dni  zamieni się w arenę zmagań VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, a ostatniego dnia targów odbędzie się w nim II edycja programu edukacyjnego dla uczniów szkół technicznych.

III Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych

Tematem przewodnim Forum, które odbędzie się 23.04.2018, jest rola policyjnych klas mundurowych a kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa. Tegoroczne Forum to możliwość wymiany doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. To także okazja do zastanowienia nad przyszłością policyjnych klas mundurowych, w tym możliwością wykorzystania potencjału uczniów w aspekcie zwiększania poziomu bezpieczeństwa kraju. Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom administracji samorządowej Województwa Wielkopolskiego, dyrektorom szkół średnich, przedstawicielom służb oraz innych instytucji zainteresowanych tematyką spotkania. Po zakończeniu wydarzenia uwagę uczestników przykuje Policja wraz ze swoją brawurową akcją pt. „Napad na konwój bankowy”.

Doradztwo i konsultacje

Codziennie podczas targów do dyspozycji uczestników będą eksperci zgromadzeni na stoisku Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie można zasięgnąć opinii w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych oraz zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej. Wiedzą i doświadczeniem na swoim stoisku  będą się dzielić również eksperci z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM.

Targi na żywo

Podczas targów będzie można uczestniczyć w pokazach. Nie można przegapić akcji pokazowej Polskiej Izby Ochrony. „Dama z gronostajem” – to wokół tego dzieła zaaranżowana zostanie jedna z nich, pokazująca możliwości zastosowania analityki obrazów w ochronie wartościowych przedmiotów, zastosowanie prewencyjne głośników IP, możliwości zastosowania systemu opartego na beaconach w ochronie przedmiotów wartościowych, czy sprawności grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców przestępstwa. Pokazami na żywo zainteresuje zwiedzających zespół aeroMind demonstrując loty dronem w ramach Drone Zone. 

Równolegle z targami SECUREX odbędą się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER.

Więcej informacji: www.securex.pl.

InfoSecurity24.pl objęło patronatem medialnym Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2018.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze