Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [19.12-24.12]

Fot. Policja KGP/Instagram; Wydział Logistyki Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie; Warmińsko-Mazurski Oddział SG
Fot. Policja KGP/Instagram; Wydział Logistyki Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie; Warmińsko-Mazurski Oddział SG

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.

Radiotelefony dla nieistniejącego systemu policji

Komenda Główna Policja rozstrzygnęła przetarg na dostawy radiotelefonów systemu TETRA z szyfrowaniem wraz wyposażeniem i oprogramowaniem. Umowy podpisano 16 października br., o czym poinformowano 18 grudnia br. Problem w tym, że sprzęt przeznaczony jest dla systemu, który dotąd nie powstał. 

Radiotelefony TETRA za 80 mln złotychZatruta bielizna

Rosyjskiemu opozycjoniście udało się dodzwonić do funkcjonariusza Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który ma być zamieszany w próbę otrucia Aleksieja Nawalnego. Podczas rozmowy, opublikowanej 21 grudnia br., ocenia on m.in. dlaczego akcja nie zakończyła się sukcesem oraz jak otruto Rosjanina.

Nawalny dzwoni do funkcjonariusza FSB i poznaje szczegóły swojego otruciaUnia sfinansuje strażackie zbiorniki

Państwowa Straż Pożarna ruszyła 14 grudnia z kolejnym postępowaniem na zakup zbiorników podwieszanych pod śmigłowce Black Hawk i Sokół. Formacja w razie potrzeby będzie więc korzystać np. z maszyn polskiej policji, gdyż nie posiada na wyposażeniu własnych wiropłatów. To już kolejne tego typu zbiorniki, które trafią do PSP w najbliższym czasie.

PSP nie traci czasu. Więcej "Bambi" dla strażakówFurgony coraz bliżej

Policja ma do wydania całkiem sporo, bo 42 mln złotych, na zakup 142 furgonów wypadowych. Jak dowiedzieliśmy się 18 grudnia, po otwarciu ofert, realizacją zamówienia zainteresowanych jest dwóch oferentów.

Ponad 42 mln złotych na furgony dla policjiWalka o policyjne kadry trwa

Wielkopolski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów udostępnił 21 grudnia br. dane kadrowe policji. Jak się okazało, 1 grudnia br. liczba wakatów spadła do jednego z najniższych poziomów w tym roku. I choć sytuacja kadrowa formacji nadal nie napawa optymizmem, to ważne by policja nie biła kolejnych niechlubnych rekordów nieosadzonych stanowisk.

Kadrowe światełko w tunelu? Mniej wakatów w policjiJeepy odebrane

Na wyposażeniu Straży Granicznej są już wszystkie Jeepy Wrangler Sahara, o czym formacja poinformowała 23 grudnia br. 60 samochodów, za które zapłaciła 14,5 mln złotych, rozdysponowanych zostanie między siedem oddziałów formacji. Cena jednego auta to 241 tys. zł.

Jeepy Wrangler Sahara w komplecie [WIDEO]Radiostacje szyfrowane za łączność analogową

Komenda Główna Policji ogłosiła 18 grudnia br. wynik ponownej analizy ofert w przetargu dotyczącym zawarcia umowy ramowej na dostawę sprzętu łączności standardu DMR, która warta jest ponad 169 mln złotych brutto. Elementy systemu DMR powstają od kilku lat na terenie całego kraju, a jednym z ostatnich przedsięwzięć tego rodzaju był przetarg na budowę systemu DMR w dziewięciu powiatach otaczających Warszawę.

Policja rozstrzygnęła "w dogrywce" przetarg na szyfrowaną łącznośćReklama
ReklamaReklama

Komentarze

    Reklama