Jeepy Wrangler Sahara w komplecie [WIDEO]

23 grudnia 2020, 11:51
jeep wrangler sahara
Nowy Jeep Wrangler Sahara Straży Granicznej. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział SG
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Straż Graniczna odebrała kolejne 32 Jeepy Wrangler Sahara. To druga partia z 60 kupionych przez Straż Graniczną samochodów. Łączna wartość tego zakupu to 14,5 mln zł. 

Pierwsze pojazdy zostały odebrane po koniec listopada br. 28 aut zostało rozdysponowanych pomiędzy cztery oddziały Straży Granicznej. Podlaski Oddział SG otrzymał 13 aut, Warmińsko-Mazurski - 10, Nadbużański – 4, a Karpacki – 1. Wranglery trafiły już na granicę i są planowane do służby. Odbierane od wczoraj 32 samochody trafią do kolejnych trzech oddziałów SG: Morskiego – 3 samochody, Bieszczadzkiego – 13 i Nadbużańskiego – 16.

Zakupione przez formację samochody marki Jeepy Wrangler w wersji Sahara to profesjonalne pojazdy do jazdy terenowej. Auta są wyposażone w silniki benzynowe 2.0 Turbo GME o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, sprzężone z 8-stopniową skrzynia biegów ZF.

Samochody posiadają wydawany przez producenta certyfikat "Trail Rated", co oznacza, że cechują je podwyższone zdolności pokonywania przeszkód terenowych i jazdy po bezdrożach. Jak podkreśla formacja, Jeepy sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych. Auta gwarantować mają stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. Rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych Jeepach wspomagają oraz informują kierowcę o aktualnych parametrach pojazdu i pokonywanego terenu, a zestaw wskaźników terenowych "Off Road Pages" monitoruje w trakcie jazdy m.in. kąty wychyleń i parametry podzespołów.

Samochody wyposażone są także m.in. w pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamerę cofania, system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu, dotykowy wyświetlacz multimedialny 8,4" z nawigacją kompatybilną z Android Auto oraz Apple Carplay, a także w wyciągarkę z zestawem zbloczy do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.

Straż Graniczna zakupiła 60 pojazdów marki Jeep Wrangler Sahara, co oznacza, że skorzystała z prawa opcji. Tegoroczne postępowanie na ich zakup dotyczyło bowiem 50 sztuk w ramach podstawy z opcją do 10 kolejnych. Zlecenie trafiło do firmy FIX FORUM LIDER, choć koszt jej oferty przekraczał budżet Straży Granicznej, która chciała wydać na nowe terenówki 11 mln złotych.

Zakup pojazdów sfinansowany został z "Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020". Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł. Cena jednego auta to 241 tys. zł.

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
As
czwartek, 31 grudnia 2020, 12:54

Ktoś sprawdził ile toto pali? Przy limicie 2000 l Pb na Placówkę po pół roku będzie stał bo nie będzie paliwa.

Realista
piątek, 25 grudnia 2020, 09:37

A dlaczego Sahara a nie Rubicon no i przy takiej ilości to tak słabo z tymi rabatami !

weteran sg
czwartek, 24 grudnia 2020, 17:32

a jak tym sprawdzac pasek jak nawet szyba z tylu sie nie otwiera i jest przyciemniana

Baśka Grudziądz
czwartek, 24 grudnia 2020, 16:23

I do tego opony wielosezonowe - TYLKO W SG

OFF
czwartek, 24 grudnia 2020, 12:41

Szkoda, że nie Rubicon w tej cenie, ale i tak nieporównywalnie lepiej niż Ford Ranger dla WP.

Tweets InfoSecurity24