Reklama

Za Granicą

Ukraińska policja szykuje się na wypadek ataków dywersyjnych. "Kluczowa infrastruktura objęta ochroną"

Autor. npu.gov.ua

Policja ukraińska rozpoczyna w środę kontrolę obiektów kluczowej infrastruktury w kraju. Ponad 100 z nich zostanie objętych policyjną ochroną – poinformował portal rbc.ua, powołując się na Ołeksandra Facewycza, zastępcę komendanta policji. Funkcjonariusze wszczęli także śledztwo dotyczące zbrodni wojennej.

Reklama

"Od dzisiaj prowadzimy kontrole, między innymi obiektów kluczowej infrastruktury, i ponad 100 takich obiektów obejmiemy ochroną. Część z nich już jest nią objęta" – oznajmił Facewycz. Jak dodał, jest to związane z tym, że w najbliższym czasie Ukraina zostanie próbnie odłączona od systemów energetycznych Białorusi i Rosji. "Policja będzie gotowa w razie ataków dywersyjnych lub jakichkolwiek innych na te obiekty" – oznajmił. Dodał, że ich ochronę będzie zapewniać ponad 600 policjantów. Podwyższoną gotowość policyjną przedłużono do 26 lutego.

Reklama

Ukraińska policja wszczęła także śledztwo dotyczące aktów terrorystycznych i możliwych zbrodni wojennych. Dokumentowane są ostrzały ze strony separatystów. Z "donieckiej" strony frontu otworzono ogień w kierunku Awdijiwki, Marinki, Krasnochoriwki, Szczastii i Switłodarska. 43 000 osób jest pozbawione energii elektrycznej, zniszczono także instalacje gazowe. Policja i służby ratunkowe zajmują się pomocą poszkodowanym.

Czytaj też

Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy raportuje, iż w ostatnim czasie separatyści naruszyli 96 razy naruszenie broni. Najczęściej ostrzeliwano miejscowość Szczastia (aż 8 razy). Jeden ukraiński żołnierz zginął, sześciu zostało rannych. Zabity został także cywil.

Reklama

Działania kontrwywiadowcze na granicy z Rosją prowadzi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Z komunikatu SBU wynika, iż skonfiskowano ostatnio dwa ładunki wybuchowe, 10 sztuk broni krótkiej oraz granaty bojowe. SBU podała, że uniemożliwiono przekroczenie granicy 150 osobom.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (2)

  1. Norman

    Nasze służby na wypadek W nie maja podstawowego zestawy kamizelka kuloodporna z ładownicami helm apteczka (a nie sam kompres) karabinek..rozbrojenie totalne.na 700 funkcjonariuszy komendy 4 stare akmsy rozlatujące sie w magazynie i kilka glauberytów.cala slużba więzienna straż graniczna policji celna i.inne służby powinny mieć wyposażenie dla każdego.w razie wojny do obrony muzeów banków wodociągów archiwów itd... U nas nawet funkcjonariusz nie ma prawa ze swoja bronią służbową postrzelać na strzelnicy lub sam dokupić amunicje na strzelanie.społeczeństwo rozbrojone totalnie przez władze...bo sie postrzeli...w Bo wypadek I bedzie trzeba pisać i ktoś stanowisko straci.

  2. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

    Rosja wprowadza najnowocześniejszą technologię produkcji pojazdów pancernych: klejenie na mąkę i słowo honoru. Czyli na samą mąkę.

Reklama

Najnowsze