Reklama

Za Granicą

Ukraińcy uderzają w rosyjski system S-400 Triumf

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadziła w nocy z wtorku na środę skuteczny atak przy pomocy dronów na rosyjski system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400 Triumf w graniczącym z Ukrainą rosyjskim obwodzie biełgorodzkim. Wartość tego uzbrojenia to około 1,2 mld dolarów - powiadomił portal Ukrainska Prawda za źródłami w SBU.

Reklama

To już drugi system S-400 Triumf trafiony przez SBU w ciągu ostatniego miesiąca. We wrześniu uderzono w podobny cel na okupowanym przez Rosję Krymie - przypomniał serwis.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Po takim »triumfalnym« trafieniu Rosjanie powinni pomyśleć nad zmianą nazwy tych kompleksów rakietowych” - ironicznie skomentowali rozmówcy Ukrainskiej Prawdy z SBU.

14 września SBU i marynarka wojenna Ukrainy ostrzelały system S-400 Triumf w pobliżu Eupatorii na Krymie. Jak wówczas informowała ukraińska służba, instalacje wroga zniszczono przy pomocy pocisków przeciwokrętowych Neptun i dronów. Wcześniej, 23 sierpnia, celem Ukraińców stał się rosyjski S-400 w miejscowości Ołeniwka na zachodnim wybrzeżu Krymu.

Czytaj też

Pozycje systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400, rozmieszczonych nieopodal Eupatorii i trafionych przez ukraińskie wojska, zostały ponad rok temu ujawnione przez turystów z Rosji. Uzbrojenie sfotografowano, a następnie opublikowano zdjęcia w internecie - przekazało w połowie września Radio Swoboda.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Dr. Pavl Kopetzky

    Gratulacje. Tylko tak dalej, bo jeszcze sporo tam zostało. Niestety. Real Life and Politik

Reklama