Reklama

Za Granicą

SBU: rosyjskie próby zamachów na ministra obrony i szefa wywiadu wojskowego udaremnione

Autor. Служба безпеки України/Facebook

Stosunkowo niedawno udaremniliśmy rosyjskie próby zamachów na ukraińskiego ministra obrony Ołeksija Reznikowa i szefa wywiadu wojskowego Kyryło Budanowa; takich działań wroga jest jednak znacznie więcej, mamy dziesiątki podobnych przypadków - oznajmił w środę p.o. szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wasyl Maluk.

Reklama

Początkowo agresorzy zlecili swoim agentom na Ukrainie "zadanie próbne", polegające na zamordowaniu niższego rangą ukraińskiego wojskowego. Następnie wysłano z Rosji wykonawcę "właściwego" zadania, czyli zabójstwa Reznikowa i Budanowa. Mężczyzna przyjechał na Ukrainę przez kraj trzeci, proponowano mu 100 tys. dolarów. Skrytobójca został w porę zatrzymany przez SBU - relacjonował Maluk na antenie telewizji "1+1".

Reklama

Szef ukraińskiej służby dał do zrozumienia, że przeciwnik opracowuje plany zamachu również na niego oraz na wielu innych przedstawicieli władz w Kijowie. "Nie będę opowiadał o szczegółach, ponieważ oni (Rosjanie - przyp. red.) także uczą się na swoich błędach. Pracują nie tylko nad moją sprawie (organizują zamach - przyp. red.), ale też nad sprawami wielu wysokich rangą urzędników naszego państwa. Mają nawet cel numer jeden, numer dwa i tak dalej" - powiadomił Maluk.

Czytaj też

Rozmówca ukraińskiej telewizji zapewnił, że Rosjanom nie uda się zrealizować ani jednego podobnego zamierzenia. "Nic im do tej pory nie wyszło i nie wyjdzie (w przyszłości). (...) Zapewnienie osobistego bezpieczeństwa najważniejszym osobom z kierownictwa wojskowego i politycznego to ciągły proces" - dodał szef SBU.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama