Reklama

Za Granicą

SBU: od początku wojny zatrzymano ponad 350 sabotażystów

SBU Ukraina
Autor. Служба безпеки України/Facebook

Od początku rosyjskiej inwazji Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zlikwidowała ponad 20 grup dywersyjno-zwiadowczych i zatrzymała ponad 350 ich członków - poinformowała w piątek SBU we wpisie na Facebooku cytowanym przez agencję Ukrinform.

Reklama

Jak przekazano, w ramach "wieloetapowych operacji specjalnych" udaremniono próby przewiezienia na Ukrainę bojowników z Bliskiego Wschodu, podejmowane przez "wrogi wywiad wojskowy". "To tylko niektóre przykłady sukcesów osiągniętych od początku wojny. (...) Dziś wielu naszych kolegów unicestwia wroga z bronią w ręku na polu bitwy. Ale nie mniej ważna jest walka z działalnością sabotażystów. (...)" - powiedział szef SBU Iwan Bakanow.

Reklama

Ukrinform pisze, że w Kijowie zlikwidowano rosyjską zbrojną grupę sabotażową, która podszywała się pod jednostkę Obrony Terytorialnej Ukrainy. "Ujawniono też ponad 10 współpracowników rosyjskich służb specjalnych zaangażowanych w pomoc najeźdźcom i współuczestniczących w zbrodniach wojennych na tymczasowo okupowanym terytorium obwodu ługańskiego" - podała ukraińska agencja.

Czytaj też

SBU zatrzymała członków rosyjskich siatek wywiadowczych zajmujących się "zbieraniem informacji na temat wojny cyfrowej i bezzałogowych samolotów należących do ukraińskich jednostek wojskowych". Zablokowano również 89 kanałów w serwisie YouTube prowadzonych przez rosyjskie media z powodu "ich działalności propagandowej i wywrotowej" oraz "tysiące kont" w mediach społecznościowych, za pośrednictwem których "wrodzy agenci rozpowszechniali dezinformację lub przekazywali dane o rozmieszczeniu i ruchach wojsk ukraińskich".

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama