Reklama

Za Granicą

Nowa technologia pozwoli służbom rozpoznać w tłumie nawet zasłonięte twarze?

Autor. Pixabay

Dzięki technologii rozwijanej przez Dany’ego Tirza, byłego pułkownika armii Izraela, policja będzie w stanie w czasie rzeczywistym rozpoznać w tłumie nawet mocno zakrytą twarz - poinformował w niedzielę portal Times of Israel.

Reklama

Należąca do Tirzy firma Yozmot pracuje nad stworzeniem technologii, która pozwoli noszonym przez policjantów kamerom rozpoznać w czasie rzeczywistym mocno zakryte twarze osób znajdujących się w tłumie. "Policjant będzie wiedział, kto się przed nim znajduje" - powiedział Dany Tirza.

Reklama

Były pułkownik izraelskiej armii przyznał, że jego przedsiębiorstwo współpracuje ze specjalizującą się w technologiach rozpoznawania twarzy firmą Corsight AI mającą siedzibę w Tel Awiwie. Jego zdaniem nowe rozwiązanie pozwoli na rozpoznanie twarzy noszącej maskę, silny makijaż czy kamuflaż i będzie w stanie połączyć obraz ze zdjęciami sięgającymi nawet kilku lat wstecz.

Czytaj też

Prezes Corsight AI Rob Watts nie potwierdził współpracy z Yozmot, przyznał natomiast, że jego firma nawiązała kontakt z 230 podmiotami, które wprowadziły funkcję rozpoznawania twarzy do używanych przez siebie kamer. Dodał, że technologia jest obecnie testowana przez policję brytyjską i australijską.

Reklama

Korzystanie z technologii rozpoznawania twarzy przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa budzi na świecie wiele kontrowersji. Jej sprzedaż służbom mundurowym wstrzymały lub wycofały całkowicie Facebook, Microsoft, Amazon oraz IBM.

Sektor był w 2020 roku wyceniany na około 3,7 mld dolarów. Wzrost jego wartości w 2026 roku oszacowano na 11,6 mld dol.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze